Katie Steele i Tiffany Brown są licencjonowanymi terapeutami i współautorkami książki „The Price She Pays”, w której udostępniane są relacje z pierwszej ręki sportowców w każdym wieku.

BEAVERTON, Oregon — Dwie lokalne autorki biją na alarm w sprawie kryzysu zdrowia psychicznego w sporcie kobiecym w swojej niedawno opublikowanej książce „Cena, którą płaci.

„Wiesz, tak naprawdę wynika to z ogromnej miłości i pasji do kobiet w sporcie” – powiedziała współautorka i licencjonowana terapeutka Tiffany Brown.

Książka zawiera osobiste relacje kobiet w różnym wieku na temat wyzwań psychicznych, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu wyczynowego i które często towarzyszą im przez całe życie.

„To nie jest po prostu nowe zjawisko” – powiedział Brown. „Po prostu jest to nowe, jeśli chodzi o możliwość mówienia o tym, mimo że ludzie odczuwają to od tak dawna”.

Katie Steele jest współautorką książki, a także licencjonowaną terapeutką. Obie kobiety poświęciły swoje kariery propagowaniu zdrowia psychicznego sportowców. Jest to temat, z którym Steele łączy się osobiście jako była zawodniczka uczelni.

„I dzięki własnym doświadczeniom dowiedziałem się, jaki to ma wpływ” – powiedział Steele – „więc jedną z najważniejszych rzeczy przy pisaniu „The Price She Pays” jest to, że dowiedzieliśmy się, że moja historia nie jest wyjątkowa”.

Książka podkreśla trudną rzeczywistość, z jaką borykają się kobiety w każdym wieku i na każdym poziomie rywalizacji w sporcie – depresję, zaburzenia odżywiania, nadużywać I złe traktowanie przez niektórych trenerów.

„To nie skończyło się tylko na sporcie” – powiedział Steele. „To trwało dla tych ludzi, często przez całe życie”.

Jakiś Badanie NCAA Badania dotyczące samopoczucia studentów-sportowców wykazały, że kobiety uprawiające sport częściej zmagają się z lękiem, wyczerpaniem psychicznym i problemami z postrzeganiem własnego ciała niż mężczyźni.

„Napisaliśmy tę książkę z pilnym apelem o podjęcie działań, wiedząc, że ponad połowa młodych dziewcząt rezygnuje ze sportu z powodu doświadczeń z dzieciństwa” – powiedziała Brown.

Aby pomóc zmienić tę statystykę wynikami swojego śledztwa, para naukowców zwróciła uwagę na niewielkie zmiany, jakie trenerzy i rodzice mogą wprowadzić, aby złagodzić obciążenie psychiczne, jakie niesie ze sobą rywalizacja sportowa.

„Chcemy zobaczyć zmiany” – powiedział Brown. „To nie jest książka, którą wypuszczamy w świat, żeby stała na półce i miała nadzieję, że ktoś ją tu i ówdzie podniesie”.

Chociaż sportowcom może być trudno poprawić swoje zdrowie psychiczne po tak okropnym traktowaniu, może się to zdarzyć, chociaż nadal pojawiają się czynniki wyzwalające.

„Byliśmy w Eugene na próbach lekkoatletycznych i poczułem instynktowną reakcję” – powiedział Steele. „Moje ciało przejęło kontrolę. Niekoniecznie były to powracające świadome wspomnienia, ale zaskoczyła mnie reakcja organizmu w postaci ochrony i zachowania.

Steele twierdzi, że gojenie wymaga czasu, chociaż zauważenie wewnętrznych czynników wyzwalających i uczuć jest początkiem zrozumienia, że ​​jest nad czym pracować.

„Świadomość, że krzywdzie wyrządzanej młodym dziewczętom i kobietom w sporcie można zapobiec i zmienić, ale aby to zrobić, musimy wszyscy razem wziąć udział w rozmowie” – powiedziała Brown.

W czwartek 27 czerwca o 19:00 w księgarni Powell’s Book Store w Beaverton odbędzie się spotkanie autorskie. Jenny Nguyen, założycielka Biustonosz sportowyrównież tam będzie.

źródło