Nintendo zasygnalizowało, że konsola będąca następcą Switcha ukaże się najwcześniej w kwietniu 2025 roku.

W sesji pytań i odpowiedzi skierowanej do inwestorów, tłumaczonej przez GamesIndustry.bizPrezes Nintendo Shuntaro Furukawa potwierdził, że jego prognoza na bieżący rok finansowy nie uwzględnia sprzedaży konsoli o nazwie Switch 2.

Obecny rok finansowy Nintendo kończy się 31 marca 2025 r., co oznacza, że ​​Switch 2 zadebiutuje najwcześniej 1 kwietnia. W tym tygodniu, Nintendo ogłosiło plany ogłoszenia Switcha 2 w tym roku finansowym, ale nie podczas czerwcowego Nintendo Direct.

Tymczasem Furukawa potwierdził, że Switch 2 będzie nadal korzystał z istniejącego już systemu kont Nintendo dla Switcha i gier mobilnych Nintendo. W innym miejscu Furukawa powiedział, że Nintendo nazywa na razie konsolę „następcą Nintendo Switch” ze względu na prostotę.

W lutym, raporty wskazywały, że Switch 2 został opóźniony do pierwszych miesięcy 2025 roku. Jak donosi Bloomberga, VGC, I Eurogamer, Źródła twierdziły, że Nintendo powiedziało wydawcom, że pierwotnie premiera Switcha 2 była planowana na koniec 2024 r., ale obecnie oczekiwano, że premiera nastąpi najwcześniej „w marcu 2025 r.”

Najnowsze rzekome szczegóły dot moc Switcha 2 nie były pierwszymi plotkami, które pojawiły się na temat nowej konsoli Nintendo. Inny rzekomo wyciekły szczegóły zasugerowali, że urządzenie będzie wyposażone w magnetyczne wersje Joy-Conów i być może nawet pozwoli graczom korzystać ze starych kontrolerów. Jeśli wierzyć tym ostatnim plotkom, na Switchu 2 będziesz mógł cieszyć się grami zarówno fizycznymi, jak i cyfrowymi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co ostatecznie może stać się Switchem 2, przeczytaj wszystko, o czym wiemy kolejna konsola firmy.

Wesley jest redaktorem wiadomości brytyjskich w IGN. Znajdź go na Twitterze pod adresem @wyp100. Z Wesleyem można się skontaktować pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].

źródło