Jesienią North Carolina Music Hall of Fame wzbogaci się o sześciu nowych członków i będzie świętować 30. rocznicę swojego istnienia.


Co musisz wiedzieć

  • Music Hall of Fame w Karolinie Północnej w Kannappolis ogłosiło listę sześciu nowych kandydatów na jesień
  • W tym roku Music Hall obchodzi także swoje 30-lecie
  • Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się raper Petey Pablo, legenda Blue Grass Bobby Hicks i Merge Records
  • Hall of Fame upamiętnia przeszłe i obecne legendy NC, które pozostawiły swój ślad w przemyśle muzycznym

Hall of Fame upamiętnia legendy Karoliny Północnej z przeszłości i teraźniejszości, które odcisnęły piętno na przemyśle muzycznym. Wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele wszystkich gatunków, od gigantów jazzu Niny Simone i Johna Coltrane’a po zwycięzców American Idol Fantasia Barrino i Scotty McCreery.

Jednym z najwybitniejszych tegorocznych laureatów jest Clarence Avant, odnoszący sukcesy dyrektor muzyczny i producent filmowy pochodzący z Climax w Północnej Karolinie.

Długa lista osiągnięć i sukcesów Avanta przyniosła mu tytuł „Czarnego Ojca Chrzestnego” muzyki i rozrywki oraz gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. Avant miał także przyjaciół na wysokich stanowiskach, a prezydenci Jimmy Carter, Bill Clinton i Barack Obama cieszyli się jego politycznym wsparciem i przyjaźnią. Avant zmarł w sierpniu ubiegłego roku w wieku 92 lat w swoim domu w Los Angeles.

W tym roku uhonorowana zostanie także inna pionierka, Mary Cardwell Dawson, która w 1941 roku założyła National Negro Opera Company, pierwszą tego typu firmę w Stanach Zjednoczonych. Dawson urodziła się w Madison w Północnej Karolinie i podczas swojej pracy jako muzyk i nauczycielka wyszkoliła setki młodych śpiewaków operowych.

Była prezesem Krajowego Stowarzyszenia Muzyków Murzyńskich, a w 1961 r. została powołana do Narodowego Komitetu Muzycznego przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Jesienią zostanie wprowadzony także znany autor tekstów, osobowość radiowa i ulubieniec fanów WBTV, Tommy Faile. Urodzona w Południowej Karolinie Faile jest najbardziej znana z napisania i komponowania piosenki „Phantom 309” – opowieści o duchach kierowcy ciężarówki oraz klasyka bluegrassu „The Legend of the Brown Mountain Lights” – historii o nadprzyrodzonym zjawisku. urodzony w górach Karoliny Północnej. W 1969 roku Faile uruchomił także program WBTV „The Tommy Faile Show”, który trwał sześć lat i ugruntował jego dziedzictwo w Karolinie Północnej.

Bobby Hicks, członek Międzynarodowej Galerii Sław Muzyki Bluegrass, doda w tym roku kolejną gwiazdę do swojej listy wyróżnień. Hicks zaczął grać na skrzypcach jako małe dziecko, a w wieku zaledwie 11 lat zdobył mistrzostwo Karoliny Północnej. Dzięki dziesięcioleciom doświadczenia i ponad 50 albumom w swojej dyskografii dziesięciokrotny zdobywca nagrody Grammy muzyk pozostawił po sobie niezwykłą spuściznę w świecie bluegrass.

Ostatnim artystą, który w tym roku znalazł się w Hall of Fame, jest Petey Pablo, raper i producent z Greenville. Pierwszy singiel Pabla „Raise Up” jest nieoficjalnym hymnem Karoliny Północnej, a po nim pojawiły się inne ulubione utwory radiowe „Freek-A-Leek” i „Carolina Colors” Pablo pomógł umieścić Karolinę Północną na mapie hip-hopu.

Otrzymał nominację do nagrody Grammy za swój pierwszy album „Diary of a Sinner: 1st Entry”, a współpraca z Timbalandem, Bustą Rhymesem, Lil Waynem i Ciarą przyniosła mu wiele hitów na czołowych miejscach list przebojów.

Szósta osoba wprowadzona, Merge Records, będzie pierwszą wytwórnią płytową wprowadzoną do Hall of Fame. Niezależna wytwórnia indie-rockowa z siedzibą w Durham, założona w 1989 roku przez Laurę Ballance i Maca McCaughana.

Para pierwotnie założyła wytwórnię, aby wydawać muzykę własnego zespołu Superchunk, ale od tego czasu współpracuje ona z artystami z całego świata i stała się wpływowym głosem w branży muzycznej. Do najbardziej znanych artystów, z którymi współpracowali, należą Arcade Fire, Neutral Milk Hotel, The Mountain Goats i She & Him.

North Carolina Music Hall of Fame z siedzibą w Kannapolis uhonoruje nowych członków 17 października podczas obchodów 30. rocznicy powstania organizacji. Bilety na wydarzenie można nabyć na stronie Witryna internetowa Galerii Sław Muzyki Północnej Karoliny.

źródło