Młoda Azjatka rozpakowuje nowe zakupione ubrania z tekturowego pudełka, które otrzymała w ramach dostawy detalicznej do domu w sklepie internetowym. Jest szczęśliwa i podekscytowana, widząc zawartość pudełka. Zakupy online, godna zaufania usługa dostawy paczek

Znak D3 | Chwila | Obrazy Getty’ego

Pokolenie Z w regionie Azji i Pacyfiku czerpie modowe wskazówki od idoli i wpływowych osób, w dużej mierze napędzane przez TikTok, nowy Raport KPMG pokazał.

„Podczas gdy poprzednie pokolenia odwiedzały domy towarowe i centra handlowe, aby kupić podstawowe ubrania lub sprawdzić nowe style, pokolenie Z poszukuje trendów w Internecie, podąża za idolami i influencerami i pragnie nosić te same ubrania” – czytamy w raporcie.

W raporcie przebadano 7000 konsumentów na 14 rynkach, w tym w Chinach, Singapurze, Indonezji, Wietnamie i na Filipinach. Prawie połowa respondentów na każdym rynku należała do grupy wiekowej Gen Z – zdefiniowanej w badaniu jako 18–24 lata.

Z badania wynika, że ​​pokolenie Z uznało handel społecznościowy (63%) i handel poprzez transmisję strumieniową na żywo (57%) za ważne dla ich doświadczeń zakupowych. Handel społecznościowy był najpopularniejszą formą technologii sprzedaży detalicznej wśród pokolenia Z – zwłaszcza w Chinach, Wietnamie, Indonezji i na Filipinach.

Przedstawiciele generacji Z uważani są za pierwsze pokolenie, którego przedstawiciele dorastali w czasach, gdy internet i urządzenia cyfrowe były nieodłączną częścią ich codziennego życia.

„Połączenie mediów społecznościowych i handlu elektronicznego wyznacza nowy kierunek angażowania pokolenia Z w sposób zgodny z ich etosem” – powiedział Irwan Djaja, partner i szef działu doradczego w KPMG Indonesia.

W rezultacie marki na nowo oceniają swoje strategie łańcucha dostaw i kładą nacisk na platformy handlu społecznościowego, aby zaspokoić potrzeby pokolenia Z. Szczególnie skupiają się na TikTok i Instagramie, gdzie rekomendacje wpływowych osób odgrywają bardzo znaczącą rolę.

„TikTok to gigant. Wciąż się rozwija i ma niewiarygodną liczbę widzów i wpływów” – powiedział Eric Pong, współzałożyciel AfterShip, firmy oferującej oprogramowanie jako usługę w zakresie handlu elektronicznego. Pong był jednym z dyrektorów firmy, z którymi przeprowadzono wywiady w raporcie.

„Biznes TikTok – silny w Azji – zachęca firmy do reklamowania się w TikTok, wykorzystując wpływowe osoby i kluczowych liderów opinii oraz wyświetlając reklamy, aby kierować widzów z powrotem do witryn internetowych” – twierdzą analitycy KPMG.

źródło