Instytut Technologii w Massachusetts (Z) ogłosiła, że ​​współpracuje z producentem urządzeń do noszenia Zdrowie Movano korzystać z możliwości ciągłego monitorowania stanu zdrowia Evie Ring w celu badania COVID i przewlekłej boreliozy.

Pierścień zostanie wykorzystany w badaniu MAESTRO prowadzonym przez MIT, którego celem jest identyfikacja biomarkerów umożliwiających identyfikację osób, u których istnieje ryzyko rozwoju chorób przewlekłych w wyniku ostrych infekcji.

Naukowcy przeanalizują 300 dorosłych w wieku od 18 do 35 lat z ostrą lub przewlekłą boreliozą, osoby z długotrwałym zakażeniem wirusem Covid-19 lub uczestników grupy kontrolnej.

Pierścień Evie Ring firmy Movano rejestruje tętno, SpO₂ i jakość snu użytkownika. Pozwala także użytkownikom śledzić ich aktywność i objawy cyklu miesiączkowego.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością włączenia Pierścienia Evie do naszego badania klinicznego, aby ocenić postęp długotrwałej choroby Covid-19 i przewlekłej boreliozy oraz stworzyć pełniejszy obraz tego, dlaczego niektórzy ludzie wracają do zdrowia po łagodnej infekcji, podczas gdy inni znoszą długotrwałe cierpienie”. Jak stwierdził w oświadczeniu dr Michal Caspi Tal, zastępca dyrektora naukowego w Centrum Badań nad Ginepatologią MIT i szef Grupy Badawczej Tal.

„Ogrom informacji dotyczących parametrów życiowych i dobrego samopoczucia zapewnianych przez pierścień będzie kluczowy dla lepszego zrozumienia tych wyniszczających schorzeń”.

WIĘKSZY TREND

Movano wszedł na giełdę w 2021 r., notując na giełdzie NASDAQ pod symbolem MOVE. Jego magazyn jest obecnie wyceniany na około 0,40 dolara za akcję.

Firma ogłosiła swoje Wyniki finansowe za 2023 rok w kwietniu, odnotowując, że uruchomienie Evie Ring w listopadzie przekształciło ją w spółkę na etapie komercyjnym. Firma rozpoczęła wysyłkę swojego pierścionka Evie Ring w styczniu tego roku.

Zauważyła również, że podpisała umowę na ofertę prywatną o wartości 24 mln dolarów, która obejmowała inwestycję zalążkową o wartości 3 mln dolarów od firmy produkującej urządzenia medyczne oraz ponad 3,6 mln dolarów od członków zarządu i zespołu zarządzającego spółki.

Spółka odnotowała stratę operacyjną w wysokości 6 mln USD w IV kwartale 2023 r. w porównaniu do 8 mln USD w IV kwartale 2022 r., a na koniec IV kwartału 2023 r. posiadała 6,1 mln USD w środkach pieniężnych i ich ekwiwalentach.

źródło