Obrazy Getty’ego

The Pittsburgh Steelers zdecydował się dać Camerona Suttona drugą szansę w zespole i sprowadzenie go z powrotem do organizacji kilka miesięcy po aresztowaniu Suttona na podstawie nakazu stosowania przemocy w rodzinie, który doprowadził do jego zwolnienia z Lwy z Detroit.

Główny trener Steelers Mike Tomlin powrócił do swoich osobistych relacji z Suttonem, a proces należytej staranności doprowadził weterana narożnika z powrotem do Pittsburgha. To wystarczyło, aby Steelers czuli się komfortowo i sprowadzili Suttona z powrotem.

„Nie prowadziliśmy ostatnio żadnych rozmów, to całość naszej relacji” – powiedział Tomlin w transkrypcji Steelers dostarczonej przez zespół. „Poznałem tego gościa w Knoxville, sześć, siedem lat temu, cokolwiek to było, kiedy skończył szkołę. To świetny facet. Uwielbia piłkę nożną.

„To prawdopodobnie całość naszej relacji i prawdopodobnie reprezentuję nastroje organizacji i mówię, że mniej chodzi o konkretne rozmowy, szczególnie ostatnio, a chodzi o relacje nawiązane przez dłuższy okres czasu”.

Sutton spędził swoje pierwsze sześć sezonów w Steelers, zanim w zeszłym sezonie odszedł do Lions jako wolny agent. Został zwolniony przez drużynę Lions w marcu po tym, jak po tygodniowych poszukiwaniach zgłosił się do organów ścigania i miał nakaz aresztowania pod zarzutem przemocy domowej.

Obrońca Steelers ostatecznie poddał się władzom i przystąpił do przedprocesowego programu odwracania uwagi po tym, jak zarzuty zostały zredukowane z przestępstwa do pobicia o wykroczenie. Po zawarciu umowy Sutton był również zobowiązany do poddania się ocenie stanu zdrowia psychicznego.

Na początku tego miesiąca Sutton podpisał roczny kontrakt ze Steelers. Steelers są świadomi, że Sutton może zostać ukarany przez ligę.

Kiedy Tomlin został zapytany, czy Steelers czują się komfortowo z takim procesem, odpowiedział najlepiej, jak potrafił.

„To po prostu należyta staranność” – powiedział Tomlin. „To właśnie powinno się wydarzyć. … Oczywiście, że tu jest”.źródło