Największe wytwórnie produkcyjne, w tym Amblin Entertainment Stevena Spielberga, LuckyChap Margot Robbie i Bad Robot JJ Abramsa, dołączyły do ​​inicjatywy Producers Guild of America, która zapewni opiekę zdrowotną producentom treści.

Ogłoszono po piętach Wyprodukowane przez Conference, corocznego wydarzenia organizowanego przez PGA, nowi gracze dołączają do sklepów takich jak Blumhouse, Legendary, MACRO i Berlanti Productions, które wcześniej obiecały dodanie pozycji budżetowych do programów i filmów, które po raz pierwszy będą finansować korzyści dla producentów.

„Otrzymaliśmy przytłaczającą i wspierającą reakcję na inicjatywę Producers Guild Healthcare Initiative, w której coraz większa liczba firm zobowiązała się do wspierania świadczeń z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego dla producentów” – stwierdzili liderzy PGA Stephanie Allain i Donald De Line. „Chcielibyśmy wyróżnić 20 firm, których udział umożliwia urzeczywistnienie tej istotnej korzyści. To dopiero początek, ponieważ nadal zbieramy wsparcie od całej branży. ”

Łącznie do współpracy dołączyło 20 podmiotów produkcyjnych, w tym: Atlas Entertainment, Closer Media, Confluential Films, De Line Pictures, Di Novi Pictures, Fremantle, Gran Via Productions, Groundswell Pictures, Homegrown Pictures, Illumination, The Jackal Group, Laurence Mark Productions, Pascal Pictures, Red Wagon Entertainment, Revelations Entertainment, Rolling Pictures i Secret Hideout.

Gildia zasugerowała, że ​​początkową stawkę 3,33 dolara na producenta za godzinę należy uwzględnić w budżetach i wydać na różne opcje planu. Obejmuje to wspieranie istniejących funduszy zdrowotnych i pomoc w zakupie planów zdrowotnych stron trzecich lub planów zdrowotnych na otwartym rynku.

To historyczna prośba producentów, która pojawiła się po bolesnych strajkach pisarzy i aktorów w Hollywood w 2023 r. Korzyści, których orędownikiem wewnętrznie jest członek PGA Harvey Wilson i pod przewodnictwem byłych przywódców Gail Berman i Lucy Fisher, korzyści rzeczywiście mają kryteria Uczestnicy.

Gildia prosi studia i streamerów o zapewnienie świadczeń zdrowotnych wyłącznie kwalifikującym się producentom – posiadającym kredyty uznawane przez PGA, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin nad kwalifikującymi się projektami – poprzez wpłacanie datków w ramach planu emerytalnego i zdrowotnego branży filmowej. Inni producenci, którzy nie mają dostępu do świadczeń w ramach istniejącego planu branżowego lub umowy związkowej, również będą kwalifikować się do zakupu własnych planów za fundusze.

źródło