Znany inwestor daje Polityka gospodarcza administracji Bidena ocena niedostateczna.

Dyrektor generalny Duquesne Family Office, Stan Druckenmiller, pojawił się we wtorek w programie „Squawk Box” stacji CNBC, aby omówić politykę Fed.

„Ugh, bidenomika” – zadrwił Druckenmiller. „Gdybym był profesorem, dałbym im piątkę”.

„Zasadniczo błędnie zdiagnozowali Covid-19 i myśleli, że wpadamy w depresję. Fed też to zrobił. Ja też się tym martwiłem na początku. Fed w końcu się zmienił, lepiej późno niż wcale. Departament Skarbu nadal zachowuje się, jakbyśmy w depresji” – powiedział.

AMERYKANIE OPISUJĄ WALKI O ŻYWNOŚĆ, GDY BIDEN ZACHĘCA SILNĄ GOSPODARKĘ: „SZCZERZE SIĘ BOJĘ”

Inwestor-miliarder Stanley Druckenmiller mówił we wtorek o obecnym przywództwie gospodarczym administracji Bidena. (Zrzut ekranu CNBC / Fox News)

„Badałem o Wielkim Kryzysie i zauważyłem, że sektor prywatny był sparaliżowany zadłużeniem i w zasadzie nie było w nim żadnych nowych pomysłów. Dlatego wezwano do wprowadzenia polityki interwencjonistycznej, która okazała się skuteczna. Sektor prywatny nie może być dziś bardziej inny niż w czasach Wielkiego Kryzysu. Depresja” – powiedział inwestor.

Druckenmiller przytoczył wiele nowatorskich rozwiązań technologie takie jak sztuczna inteligencja i blockchain i zasugerował: „Jedyne, co rząd musiał zrobić, to zejść im z drogi i pozwolić im wprowadzać innowacje”.

Dla kontrastu zapewnił, że rząd „wydawał, wydawał i wydawał, a teraz obawiam się, że wydatki i wynikające z nich oprocentowanie powstałego długu wyprze część innowacji, które w przeciwnym razie miałyby miejsce .”

BIDEN ZACHĘCA NASZĄ GOSPODARKĘ NA BATTLEGROUND W PENSYLWANII WOBEC Utrzymującej się INFLACJA

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ INFORMACJI O MEDIACH I KULTURZE

Argumentował również, że tak duże skupienie się na akcjach i unikaniu recesji ignoruje fakt, że na przeciętnych Amerykanów znacznie większy wpływ mają takie kwestie jak ceny gazu i inflacja.

„Przeciętny Amerykanin o wiele bardziej przejmuje się cenami benzyny niż cenami akcji i czerpie z tego krzywdę” – powiedział Druckenmiller, nawiązując do poprzedniego wywiadu na temat tego, jak wycenia się Amerykanów na rynku mieszkaniowym.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Inflacja jest o 20–21 procent wyższa niż w 2019 r. Dla mnie, nawet z politycznego punktu widzenia, ma to większe znaczenie niż utrzymanie rynków w górę lub, no wiesz, próba miękkiego lądowania i uniknięcia recesji”.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

źródło