Po niedzielnym wyścigu pucharowym w Sonomie Kyle Larson awansował na pierwsze miejsce pod względem punktów i na pierwsze miejsce w rankingach mocy NBC Sports NASCAR.

Oprócz nowego numeru 1 w tym tygodniu w pierwszej dziesiątce tego tygodnia znalazł się nowy kierowca.

Oto ranking mocy z tego tygodnia:

1. Kyle Larson (ostatni tydzień: nr 3) — Dostaje zwolnienie z play-offów, a następnie wygrywa w Sonomie, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i drugie w ostatnich pięciu startach w Pucharze. Po ostatnim zjeździe do boksów podczas wyścigu, który odbył się w ostatni weekend, Larson zapytał swój zespół, kogo musi wyprzedzić, aby objąć prowadzenie, i jak ciężko musiał biec. W końcu obserwator Tyler Monn powiedział Larsonowi, żeby „po prostu był tobą”. I Larson był. Wraz ze zwycięstwem w wyścigu Larson objął prowadzenie punktowe. Ma także najwyższy w serii 22 punkty w fazie play-off.

2. Denny Hamlin (1) — Silnik Hamlina zapalił się na drugim okrążeniu i drugi rok z rzędu w Sonomie zajął ostatnie miejsce. Tym samym przerwał swoją passę pięciu kolejnych miejsc w pierwszej piątce.

3. Ścigaj Elliotta (4) — Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej to jego szóste miejsce w pierwszej piątce w ostatnich 10 wyścigach. Na tym odcinku wskoczył z dziewiątego miejsca na drugie pod względem liczby punktów.

4. Brad Keselowski (2) — Zajęcie 13. miejsca przerwało passę trzech kolejnych miejsc w pierwszej trójce. W ostatnich ośmiu wyścigach pięciokrotnie plasował się w czołowej piątce, a pod względem punktacji awansował z 18. na siódme miejsce.

5. Tyler Reddick (6) — Wygrał etap i zajął ósme miejsce w Sonoma, co dało mu czołową dziesiątkę w każdym z trzech ostatnich wyścigów. W tym sezonie ma na swoim koncie 10 miejsc w pierwszej dziesiątce w swojej serii.

6. Christopher Bell (7) — Jego dziewiąte miejsce jest jego czwartym miejscem w pierwszej dziesiątce w ciągu ostatnich pięciu wyścigów.

7. William Byron (5) — Bryon zajął 30. miejsce w Sonomie. Miał przeciekającą oponę, a później został zebrany podczas wypadku. Oznacza to, że po raz czwarty z ostatnich sześciu wyścigów nie udało mu się ukończyć wyścigu w pierwszej dziesiątce.

8. Ross Chastain (NR) — Piąte miejsce to jego drugie miejsce w pierwszej dziesiątce w ostatnich trzech wyścigach.

9. Alex Bowman (8) — Wziął flagę w szachownicę 15. To jego drugi wyścig z rzędu poza pierwszą dziesiątką, po serii pięciu kolejnych miejsc w pierwszej dziesiątce.

10. Ty Gibbs (9) — Uderzył w ścianę zakrętu 11 w Sonomie i uszkodził swój samochód, kończąc wyścig na 37. miejscu. W trzech poprzednich wyścigach zajmował co najmniej 11. miejsce.

Wypadło: Martin Truex Jr. (10)