Capcom

Chwila Dzikie łowcy potworów być może nie ukaże się wcześniej niż w przyszłym roku, ale Capcom już wkrótce wypuści kolejną świetnie wyglądającą grę. Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini Zaimponował mi zwiastunem Summer Game Fest 2024, a po zapoznaniu się z grą zakochałem się jeszcze bardziej. To bardzo dziwna strategiczna gra akcji, w której gracze uwalniają górskie wioski od „Skalania”, które je opanowało, strategicznie rozmieszczając pomocne wioski i walcząc bezpośrednio z wrogami zwanymi „Seethe”.

Pomyśl o tym jak o rzucie izometrycznym Onimusha z elementami obrony wieży, ponieważ gracze mogą strategicznie dowodzić i umieszczać mieszkańców wioski, aby optymalnie bronili tańczącej dziewczyny, która pomaga pozbyć się skalań, które opanowały górę. Chociaż Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini może być trudna do wyjaśnienia gra, po praktycznym zapoznaniu się z nią gra stała się moją ulubioną rzeczą, w którą grałem Letnie dni gier podczas festiwalu gier W tym roku. Po rozmowie z zespołem programistów, aby dowiedzieć się więcej, myślę, że wszyscy czeka nas coś wyjątkowego Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini wystartuje w przyszłym miesiącu.

Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini jest podzielony na poziomy, których celem jest obrona dziewczyny przedostającej się od bramy Torii na jednym końcu poziomu na drugi. Co ciekawe, Capcom wykorzystał miniatury do stworzenia tych poziomów i zeskanował je do gry. Mieli nadzieję, że zaprojektowanie takich poziomów zapewni im bardziej realistyczny charakter i sprawi, że gracze podczas gry poczują się, jakby patrzyli z góry na miniaturowy zestaw. Kunitsu-Gami z perspektywy izometrycznej.

W ciągu dnia gracze mogą biegać po poziomie, aby oczyścić go z zanieczyszczeń i uwolnić mieszkańców wioski, aby zarobić walutę. Walutę tę można następnie wydać na wiele sposobów. Gracze mogą przydzielać wieśniakom role, na przykład drwala, który będzie używał ataków wręcz przeciwko wrogom, czy łucznika, który może atakować z dystansu. Waluty tej można również użyć do wytyczenia ścieżki, którą dziewczyna będzie podążać.

Nie będziesz jednak chciał tego robić zbyt wcześnie, ponieważ hordy Seethe przechodzą nocą przez splugawione bramy Torii. Aby się na to przygotować, gracze mogą strategicznie rozmieścić mieszkańców wioski wokół wioski, niczym wieże w grze typu tower defence, aby pomóc odeprzeć Seethe. Gracze mogą także walczyć z nimi bezpośrednio, korzystając z różnorodnych ataków kombinowanych, które nawiązują do korzeni gier akcji firmy Capcom.

Rozgrywka strategiczna w Kunitsu-Gami: Path of the Goddess.
Capcom

Gracze powtarzają tę czynność przez kilka cykli dnia i nocy, aż uda im się doprowadzić dziewczynę do drugiej bramy Torii. Kiedy tak się stanie, ona i mieszkańcy wioski zatańczą, aby oczyścić bramę, a gracze będą mogli przejść dalej. Capcom mówi Digital Trends, że nacisk na taniec wynika z panującego w kulturze japońskiej przekonania, że ​​niektóre tańce mogą oczyścić świat. Jest to coś, co japońscy gracze z pewnością rozpoznają, ale Capcom ma nadzieję, że nada grze wyjątkowego charakteru na Zachodzie.

To mieszanka rozgrywki, która jest całkowicie wyjątkowa w tej przygodzie i zachwyca. To było niezwykle satysfakcjonujące, gdy wiedziałem, że umieściłem wieśniaków we właściwym miejscu, a noc obrony przebiegła gładko; było też nerwowo, gdy coś zaczęło się nie udać i musiałem taktycznie wycofać się, aby mieć pewność, że żaden Seethe nie dotrze do Dziewicy. Widzę tylko, że w miarę odblokowywania kolejnych ról wieśniaków i uczenia się kombinacji w trakcie gry Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini staje się jeszcze lepszy.

Rozgrywka akcji w Kunitsu-Gami: Path of the Goddess.
Capcom

Jest jeszcze jedna część gry, o której chcę więcej: fabuła. Znam wysokopoziomowe bity o prowadzeniu głównego Yoshiro w dół góry Kafuku, aby uwolnić go od skalania, ale jest tu wyraźnie więcej elementów narracyjnych. Capcom przedstawia tę historię również przy minimalnej liczbie dialogów, ponieważ chce pozostawić graczom interpretację relacji między opiekunem a dziewczyną, a także wydarzeń z tej historii i jej zakończenia.

To bez wątpienia dziwna i odważna gra i dlatego właśnie w nią grałem podczas tegorocznego Summer Game Fest Play Days. Kunitsu-Gami: Ścieżka Bogini ukaże się 19 lipca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Od dnia premiery będzie także dostępna w ramach katalogu Xbox Game Pass.

Zalecenia redaktorów


źródło