ANN ARBOR, Michigan — od chwili rozgrywający JJ McCarthy’ego ogłosił zamiar wejścia do NFL Szkic i spekulacje na temat tego, kto go zastąpi, przerodziły się w wiodący wątek fabularny Michiganjest poza sezonem. Czy następca tronu McCarthy’ego był już na Rosomakilista? A może główny trener pierwszego roku Sherrone Moore, który zastąpił zmarłego Jima Harbaugha, musiałby przejrzeć portal transferowy i zidentyfikować potencjalnego startera?

Kilka miesięcy później, po zakończeniu wiosennego meczu drużyny Michigan, tę samą linię pytań skierowano do koordynatora ataku Kirka Campbella, którego Moore awansował ze stanowiska trenera rozgrywających. Campbell powiedział reporterom, że dodanie kolejnego sygnalisty „nie jest obecnie częścią naszego procesu myślowego”. Na kolejne pytanie odpowiedział warcząco.

„W swoim artykule możesz dowolnie układać słowa, prawda” – powiedział Campbell jednemu z lokalnych autorów beatów. – Powiedziałem, co powiedziałem.

Wygląda na to, że Campbell i Moore obstają przy tym edykcie po tym, jak odmówili podpisania kontraktu z rozgrywającym podczas wzmożonej aktywności portali sportowych na przełomie kwietnia i maja. Wszystkich 25 rozgrywających najwyżej ocenianych w rankingach portalu transferowego 247Sports jest zaangażowanych lub zapisanych do innych szkół. Żaden z graczy nadal dostępnych na portalu nie będzie prawdopodobnie postrzegany jako lepszy od tego, co Michigan ma na swoim wykresie głębokości.

Wszystko to oznacza, że ​​poza jakąś niespodzianką w końcówce – a we współczesnym futbolu uniwersyteckim nie można wykluczyć niespodzianek – Wolverines rozpoczną sezon 2024 z jednym z następujących rozgrywających na środku: Jacka Tuttle’a, Alex Orji, Davisa Warrena, Jayden Dania czy Jadyna Davisa. Oczekuje się, że rywalizacja będzie kontynuowana aż do obozu jesiennego, jeśli nie w sezonie zasadniczym.

„W idealnym przypadku chciałbym wiedzieć już teraz, ale tak się nie stanie” – powiedział Moore podczas niedawnego wystąpienia w „In the Trenches”, podcaście wyprodukowanym przez wydział sportowy stanu Michigan. „Prawdopodobnie gdzieś podczas obozu jesiennego. Zorganizujemy kilka sparingów, postawimy ich w takich sytuacjach i zobaczymy, kto najlepiej zarządza zespołem, i na tym poprzestaniemy”.

Oto bliższe spojrzenie na pretendentów:

Jacka Tuttle’a
Wysokość: 6 stóp-4
Waga: 210
Klasa: Absolwent
Profil rekrutacyjny: Perspektywa czterech gwiazdek w cyklu 2018 (nr 167 w sumie, nr 8 w kategorii QB w stylu pro)
Doświadczenie: Rozegrano 22 mecze (16 godz Indiana6 w Michigan); pięć startów w karierze (wszystkie w Indianie); 119 z 199 podań (59,8%) na odległość 1031 jardów przy sześciu niszczycielach czołgów i sześciu INT

Tuttle, który w zeszłym miesiącu skończył 25 lat, otrzymał od NCAA siódmy rok uprawnień umożliwiających przedłużenie jego krętej kariery na uczelni. Czterogwiazdkowy kandydat z San Marcos w Kalifornii, z którym Tuttle podpisał kontrakt Utah nad dodatkowymi ofertami stypendialnymi od Alabama, USC, LSU, Nebraska I Wisconsinpośród innych. Spędził jeden sezon w drużynie Utes, ale nigdy nie pojawił się w meczu, ostatecznie przenosząc się do Indiany przed kampanią w 2019 roku.

Od tego momentu Tuttle spędził większość następnych czterech lat jako rezerwowy Michael Penix Jr.numer 8 w ogólnym wyborze w zeszłomiesięcznym drafcie do NFL. Dla Hoosiers rozegrał pięć startów – jeden w 2022 r.; dwa w 2021 r.; dwa w 2020 r. — ale opuścił Indianę po większej liczbie przechwytów (pięć) niż przyłożeń (sześć). Jego najlepszy występ miał miejsce w wygranym 14-6 meczu z Wisconsin nr 16 w 2020 r., kiedy Tuttle wykonał 13 z 22 podań na 130 jardów, dwa przyłożenia i żadnych przechwytów. Zapisał się do Michigan przed sezonem 2023 i służył jako główny rezerwowy McCarthy’ego.

Nieujawniona kontuzja górnej części ciała wykluczyła Tuttle’a z gry przez większość wiosennych treningów.

„Ma talent” – powiedział Moore. „Zobaczymy, co się stanie, kiedy dotrzemy do obozu jesiennego”.

Stan Ohio, Michigan, Utah w poiosennej Top 25 Joela Klatta

Alex Orji
Wysokość: 6 stóp-3
Waga: 236
Klasa: Junior
Profil rekrutacyjny: Perspektywa trzech gwiazdek w cyklu 2022 (nr 493 ogółem, nr 30 QB)
Doświadczenie: Rozegrano dziewięć gier; zerowy początek kariery; Podanie 1 z 1 na 5 jardów z zerową liczbą niszczycieli czołgów i zerową liczbą INT; 21 prowadzących na 123 jardy i trzy niszczyciele czołgów

Ponieważ Tuttle był niedostępny przez większą część wiosny, w praktyce krążyły plotki, że Orji znajduje się na szczycie wykresu głębokości. Jednorazowy zawodnik Virginia Tech jest uważany za najbardziej wysportowanego zawodnika w składzie Michigan po zdetronizowaniu defensywy byłego Wolverine’a Krisa Jenkinsawybór w drugiej rundzie tegorocznego Draftu NFL i zajęcie pierwszego miejsca na liście kluczowych wskaźników wydajności opracowanej przez byłego trenera siłowego Bena Herberta. Latem ubiegłego roku Orji wykonał 41 cali skoku w pionie, skok w dal na odległość 3 stóp i 6 cali, a jego czas wyniósł 3,97 sekundy w wahadłowcu i 6,65 sekundy w ćwiczeniu z trzema stożkami. Jego zdolności sportowe są tak duże, że Wolverines bawili się możliwością powrotu Orjiego, który przebiegł ponad 2000 jardów łącznie w młodszym i starszym sezonie w szkole średniej, na treningach.

Jeśli chodzi o grę rozgrywającego, Orji głównie angażował się jako biegacz zmieniający tempo w ograniczonych ilościach snapów. W 2022 r. zdobył sześć razy na dystansie 37 jardów i dwa przyłożenia, ale po 8 października nigdy nie pojawił się na boisku. W zeszłym sezonie jego rola nieco się rozszerzyła, kiedy Harbaugh i Moore, którzy pracowali jako koordynatorzy ofensywy zespołu i dyktatorzy gry, zaufali mu w kluczowych kwestiach. chwile przeciw stan OhioAlabamie i Waszyngton. Orji w ciągu dwóch sezonów wykonał jednak tylko jedno podanie w barwach Wolverines i istnieją uzasadnione pytania dotyczące jego konsekwencji i dokładności.

„Z każdym dniem jego stan jest lepszy” – powiedział Moore w podcaście. Studiuje grę na wysokim poziomie, jest świetnym liderem, ma ten czynnik. Ludzie za nim podążają. Oczywiście jest znakomitym sportowcem. Wykonał naprawdę dobrą robotę i (jestem) podekscytowany możliwością zobaczenia, gdzie on idzie.”

Alex Orji i Davis Warren: Kto ma przewagę, aby zostać pierwszym QB?

Davisa Warrena
Wysokość: 6 stóp-2
Waga: 195
Klasa: Senior
Profil rekrutacyjny: Perspektywa gwiazdy zerowej w cyklu 2020; zdiagnozowano białaczkę w kwietniu 2019 r.; dołączył do Michigan jako preferowany spacer
Doświadczenie: Rozegrano osiem gier; zerowy początek kariery; 5 z 14 (35,7%) przez 89 jardów przy zerowej liczbie niszczycieli czołgów i zerowych INT

Połączenie diagnozy raka w 2019 r. i utraty sezonu seniorskiego z powodu pandemii COVID-19 znacząco zmieniło trajektorię rekrutacji Warrena. Dołączył do Wolverines jako preferowany zawodnik przed kampanią w 2021 roku i gra w Michigan dłużej niż którykolwiek rozgrywający w składzie. Jako student pierwszego roku Warren wraz z weteranem został wybrany Graczem Roku w drużynie skautów ofensywnych Cade’a McNamary na szczycie wykresu głębokości. Przez następne dwa sezony grał oszczędnie, podczas gdy McCarthy zajmował pierwsze miejsce, często oscylując między trzecim a czwartym w kolejności dziobania, walcząc z takimi zawodnikami jak Alana BowmanaTuttle i Orji. Stan Michigan przyznał Warrenowi stypendium w styczniu 2023 r.

Warren był najbardziej produktywnym podającym tegorocznego wiosennego meczu i poprowadził drużynę Maize do zwycięstwa 17-7 nad drużyną Niebieskich prowadzoną przez Orjiego. Wykonał 6 z 9 podań na 136 jardów i dwa przyłożenia, oba w czwartej kwarcie. Pierwszą z nich była piłka z głębokości 42 jardów do skrzydłowego Kendricka Bellaktóry jest młodszym bratem byłego skrzydłowego z Michigan Ronniego Bellaa drugi to złapanie i przebiegnięcie z 48 jardów Fredricka Moore’a po tym, jak Warren wysunął się z kieszeni, aby uniknąć presji.

„Sposób, w jaki występuje, odzwierciedla to, kim jest, jego historię i to, przez co przeszedł” – powiedział Moore w podcaście. „To po prostu koleś, który nigdy się nie podda. Walczy dalej, nie przestawa się szarpać, ma za sobą świetną wiosnę i zwieńczył ją dobrą grą”.

Davis Warren znajduje Fredricka Moore’a i zdobywa przyłożenie z 48 jardów

Jayden Dania
Wysokość: 6 stóp-5
Waga: 235
Klasa: Junior
Profil rekrutacyjny: Perspektywa trzech gwiazdek w cyklu 2022 (nr 452 ogółem, nr 28 QB)
Doświadczenie: Rozegrano siedem gier; zerowy początek kariery; 4 z 5 (80%) na 50 jardów z jednym niszczycielem czołgów i zerową inteligencją

Denegal był pierwszym rozgrywającym, który dołączył do klasy rekrutacyjnej w Michigan w 2022 roku i pozostał lojalny wobec Wolverines po tym, jak Orji wszedł na boisko sześć miesięcy później. Denegal, perspektywiczny na trzy gwiazdki, miał dodatkowe oferty stypendialne, między innymi w Arkansas, Auburn, Georgia, Michigan State i Utah. Przez trzy lata rozpoczynał naukę w Apple Valley High School w Apple Valley w Kalifornii, a zakończył z ponad 4600 podaniami i 69 przyłożeniami podań. Sun Devils dotarli do meczu o tytuł stanu w seniorskim sezonie Denegala.

Jego zaangażowanie w Michigan ograniczało się do kilku występów w nierównych meczach. Denegal rzucił jedyne przyłożenie w swojej karierze po dokończeniu z 8 jardów na skrzydło Peytona O’Leary’ego przeciwko Nebrasce w 2023 r. Przy wzroście 180 cm wzrostu i 235 funtów Denegal ma ogromne rozmiary jak na tę pozycję i wygląda jak rozgrywający z uczelni. Jednak jego opanowanie i dokładność pozostawiały wiele do życzenia podczas wiosennego meczu, w którym zdobył 2 z 6 trafień na 36 jardów i jeden przechwyt.

„Miał naprawdę kiepski początek wiosny” – powiedział Campbell. „I (wtedy) był wyjątkowy podczas ostatnich 11 treningów. Wiem, że dzisiejszy dzień wiele dla niego znaczył”.

Skrót wiosennych meczów piłki nożnej Michigan Wolverines

Jadyna Davisa
Wysokość: 6 stóp-1
Waga: 203
Klasa: Student pierwszego roku
Profil rekrutacyjny: Perspektywa czterogwiazdkowa w cyklu 2024 (nr 111 ogółem, nr 9 QB)
Doświadczenie: Nie dotyczy

Oprócz McCarthy’ego, który przybył do Michigan jako pięciogwiazdkowy rozgrywający i 25. zawodnik w ogólnej klasyfikacji w klasie rekrutacyjnej w 2021 r., Davis jest prawdopodobnie najbardziej utytułowanym sygnalistą, jakiego Harbaugh kiedykolwiek sprowadził do Ann Arbor. Chociaż Davis zajął 111. miejsce w ogólnej klasyfikacji i 9. rozgrywający w cyklu na rok 2024, do czerwca 2023 r. był postrzegany jako kandydat z pierwszej 50., a kiedyś był drugim zawodnikiem w swojej klasie. Wybrał Michigan spośród dodatkowych ofert stypendialnych m.in. z Alabamy, Auburn, Florida State, Georgia, LSU, Notre Dame, Ohio State i Oregon. Davis zdobył dwa tytuły stanowe w Providence Day School w Charlotte w Karolinie Północnej i jako senior rzucił na ponad 3300 jardów z 43 przyłożeniami.

Pomimo długoterminowej obietnicy Davisa wydaje się, że Rosomaki są zadowolone z powolnego sprowadzenia go ze sobą. Campbell powiedział, że Davis wykonał bardzo mało powtórzeń w ataku pierwszego składu podczas wiosennych treningów po tym, jak dołączył do zespołu w grudniu jako wcześnie zapisany. Pozostali rozgrywający ze stanu Michigan podzielili po równo liczbę powtórzeń początkowych. Niemniej jednak Davis zebrał entuzjastyczne recenzje od kolegów z drużyny i trenerów za swoją etykę pracy, dojrzałość i naturalny talent rąk.

„Jestem pod ogromnym wrażeniem opanowania, jakie utrzymuje” – powiedział Moore w podcaście. „On w pewnym sensie ma w sobie ten czynnik („to”), ma w sobie trochę tego JJ-a. Jest młodym chłopakiem i chłopcy do niego ciągną. Jest liderem.

„Fajna rzecz w nim. Graliśmy w Rose Bowl, wróciliśmy z Rose Bowl, a on tutaj studiował film. Zdobył mistrzostwo kraju, wrócił i studiował filmowość. Naprawdę to rozumie i co to znaczy bądź tutaj rozgrywającym.”

Michael Cohen zajmuje się futbolem uniwersyteckim i koszykówką dla FOX Sports, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Dziesiątki. Śledź go na Twitterze pod adresem @Michael_Cohen13.


Uzyskaj więcej od College Football Obserwuj swoje ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko
źródło