Home Aktualności Kilka firm Olathe zostanie przeniesionych w wyniku projektu Santa Fe/I-35

Kilka firm Olathe zostanie przeniesionych w wyniku projektu Santa Fe/I-35

11

OLATHE, Kan. (KCTV) – Miasto Olathe potwierdziło w poniedziałek, że wiele firm wzdłuż ulicy Santa Fe będzie musiało się przenieść, aby zrobić miejsce dla wielomilionowego projektu modernizacji dróg.

„Miasto Olathe nawiązało kilka kontaktów z właścicielami i najemcami, jak przewidujemy, na jaki projekt będzie miał wpływ” – powiedział w oświadczeniu Cody Kennedy, dyrektor ds. komunikacji i marketingu Olathe. „Starając się prowadzić znaczący, pełen szacunku dwustronny dialog, miasto Olathe pracuje znacznie przed typowymi harmonogramami nabycia nieruchomości na potrzeby projektów poprawy infrastruktury publicznej”.

Miasto udostępniło wersję roboczą zdjęcia, twierdząc, że może ulec zmianie, ale jest najbardziej aktualne pod względem wskazania, na które firmy będzie to miało wpływ.

„To wciąż jest na bardzo wczesnym etapie procesu, ale miasto Olathe wkrótce rozpocznie indywidualną współpracę z każdym najemcą i właścicielem firmy w sprawie nabycia gruntu pod projektem Santa Fe/I-35 i będzie postępować zgodnie ze wszystkimi wytycznymi stanowymi i federalnymi, jeśli ich to dotyczy. do nabycia i przeniesienia nieruchomości” – kontynuował Kennedy w oświadczeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Olathe pracuje nad wymianą znaków w miarę zmiany czasów szkolnych

Od 2001 roku siedziba Gold Works znajduje się przy Linwood Dr niedaleko Santa Fe. Właściciel George Horochowski twierdzi, że wcześniej przez 16 lat prowadził poza domem swój warsztat z biżuterią i naprawami na zamówienie.

„Tutaj zbudowałem swój biznes” – powiedział Horochowski. „To było świetne miejsce. To dobry budynek. Nawet jeśli jestem na uboczu, ludzie cię znajdują. Uważam, że projekt trzeba zrobić. Nie wiem, czy należy to zrobić tak szeroko, jak to robią. Będzie to miało wpływ na wiele firm tutaj.”

On i inne pobliskie firmy szukają teraz nowych lokalizacji, widząc, że będzie to miało wpływ na jego działalność. Uczestniczył w spotkaniu na temat projektu, które odbyło się w zeszłym miesiącu, ale twierdzi, że nie przekazano mu zbyt wielu informacji.

„Nie powiedziałem zbyt wiele o tym, w jaki sposób mają wszystkim pomóc, tylko że pomogą w przeprowadzce” – powiedział Horochowski. „Ale nie słyszałem nic poza tym, co powiedziano na spotkaniu. Dlatego teraz wszyscy czekamy, aby dowiedzieć się, co zaoferują.”

Mówi, że rozmawiał z innym pobliskim właścicielem na temat przeprowadzki. Mówi, że oboje szukają i że mają czas, ale w tej chwili trudno znaleźć inne miejsce w Olathe.

„Olathe bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedział Horochowski. „Wiele miejsc się rozwinęło, miejsca się otwierają, więc dostępność jest nieco ograniczona. Wszyscy po prostu czekamy.”

Miasto Olathe udostępniło mapę przedsiębiorstw, których to dotyczy, na potrzeby ewentualnego projektu Santa Fe i I-35.(Miasto Olathe)

Miasto Olathe twierdzi, że projekt poprawi bezpieczeństwo i przepustowość na Santa Fe St.

Niedaleko Gold Works znajduje się Erv’s Vacuums, miejsce w pierwszym rzędzie, w którym, jak mówią, wypadki samochodowe zdarzają się zbyt często.

„Niektóre tygodnie są gorsze od innych” – powiedział sprzedawca Logan Place. „W zeszłym tygodniu mieliśmy dwa lub trzy przypadki w różnych dniach. To zdecydowanie więcej, niż można zobaczyć gdziekolwiek indziej.”

W poniedziałek KCTV5 rozmawiało przez telefon z właścicielką Sarah DeGondea. Mówi, że miasto bardzo się z nią komunikowało i od lat informuje ją o realizacji projektu.

Po dziesięcioleciach bycia częścią społeczności DeGondea twierdzi, że pozostaną w Olathe, ale to, gdzie będzie miała wpływ ona i inne firmy, wciąż nie jest pewne.

Miasto Olathe twierdzi, że budowa projektu rozpocznie się wstępnie w 2026 lub 2027 r. Wszystkie aktualizacje projektu można znaleźć na stronie OlatheKS.gov/SantaFe.

źródło