49ers mieli jedną z najlepszych defensywy w lidze w 2023 roku, ale poza sezonem spędzili dużo czasu pracując nad swoją linią defensywną.

W poniedziałek dyrektor generalny John Lynch omówił podejście zespołu do obrony. Lynch powiedział, że zespół uznał, że „trzeba przerobić” grupę po porażce z Chiefs w Super Bowl i uczynił to, dodając do zespołu kilku weteranów. Podpisali kontrakt z Leonardem Floydem, Yeturem Gross-Matosem i Jordanem Elliottem jako wolnymi agentami, jednocześnie handlując dla Malieka Collinsa.

Floyd i Gross-Matos podpisali kontrakty na dwa lata, co różni się od innych umów zawartych przez 49ers w ostatnich latach i które, według Lyncha, zostały zawarte z myślą o ciągłości.

„Ale w tym roku my chciałem trochę stabilizacji”- powiedział Lynch za pośrednictwem 49ersWebzone.com. „Więc znajdź Leonarda Floyda, uznanego weterynarza, który jest po przeciwnej stronie (Nicka) Bosy, Yetura Gross-Matosa, który był naprawdę facetem, co do którego naprawdę osiągnęliśmy konsensus i świetnie się z nim czuliśmy, i możliwość dodania takiego faceta na dwa lata. A w środku Jordan Elliott i Maliek Collins poprzez handel. Przebudowaliśmy naszą linię obrony.”

Nowe dodatki oznaczały, że 49ers rozstali się z innymi współpracownikami, w tym z wieloletnim filarem Arika Armsteada. Mamy nadzieję, że zmiany zaowocują dodatnim zyskiem netto na początku 2024 r.źródło