SIARKA — Bryce Hebert i Dagan Bruno łącznie pozwolili na tylko jeden run w ciągu 11 rund, a Hebert zdobył zwycięską passę w końcówce ostatniej rundy, gdy John Curtis pokonał Rummela 2:1 w półfinale stanowym LHSAA Division I w czwartek w McMurry Park.

Duet rzucający pokonał asa Rummela, Giancarlo Arencibię, który wycofał 20 z ostatnich 21 pałkarzy, z którymi się mierzył, dopóki sygnatariusz Tulane nie osiągnął wymaganego przez LHSAA limitu 115 narzutów z jednym autem w dziewiątej rundzie.

Bruno, zwycięski miotacz, który miał 4⅔ rundy bezbramkowej ulgi, trafił singiel, który skierował biegaczy na rzuty rożne, a Hebert buntował się, gdy Brad Chaisson pokonał podstępny rzut do domu Ryana Claveriego, zwalniającego Rummela.

Curtis (28-7), rozstawiony na drugim miejscu, zmierzy się z numerem 1 Catholic-Baton Rouge (37-2) w stanowym secie finałowym rozegranym w sobotę o 17:30.

Najważniejsza akcja w ostatniej sekwencji nastąpiła, gdy po singlu Bruno Chaisson awansował z pierwszego miejsca na trzecie i ledwo pokonał rzut z lewego pola.

„Ciągle pracujemy nad takimi rzeczami” – powiedział trener Curtisa, Jeff Curtis. „Kiedy w meczach liczą się małe rzeczy, powiem ci co, ta drobnostka zamieniła się w wielką grę, ponieważ dała nam taką możliwość (pozwól Hebertowi stłumić zwycięski bunt).”

Chaisson, który sięgnął pieszo, nie spodziewał się, że zostanie pomachany do trzeciego miejsca, gdy Bruno wyróżnił się, ale kiedy zobaczył sygnał od Jeffa Curtisa, aby biegł dalej, „Pomyślałem: «W porządku, chyba idziemy, i Włożyłem w to wszystko. ”

Kiedy Hebert przyszedł do odbijania, wykonał pierwszy rzut po piłkę. Położył kij na drugim wyciągu, kiedy trafił „dokładnie tam, gdzie chciałem, czyli środkiem w dół” – powiedział.

Chaisson wśliznął się na bazę domową, podczas gdy Jeff Curtis biegł obok niego i zatoczył kółko z powrotem w stronę ziemianki trzeciej bazy, podczas gdy gracze Curtisa wyszli na boisko, aby świętować.

„Podsumowując, powiedziałem dzieciom, że jest to najtrudniejsza gra w baseballu do obrony” – powiedział trener Rummel Frank Cazeaux. „Nie możesz tego bronić, dopóki on tego nie wyskoczy. Wiedziałem, że to nadchodzi.”

Curtis powstrzymywał trzeciego rozstawionego Rummela (25-9) przed zdobyciem gola przez ostatnie siedem rund, w tym jedno wyrzucenie z boiska przez biegacza, który próbował przedostać się z drugiego miejsca do domu po parterze aż do zatrzymania w finale szóstej rundy.

Hebert wszedł na boisko w siódmej rundzie i przesunął się na pierwszą bazę z biegaczem na drugim miejscu i jednym autem. Bruno, który rozpoczął grę na lewym skrzydle, uderzył pierwszego pałkarza, gdy ten podszedł do kopca i – po celowym przejściu zawodnika LSU Mikey’a Ryana – zakończył rundę autem.

Pierwsza seria nastąpiła, gdy Juan Washington z Curtisa zdobył dwa outy, a biegacz kurtuazyjny Xavier Brown strzelił gola z pierwszej rundy i objął prowadzenie 1:0 w drugiej rundzie. Washington spalił pięć narzutów mocno rzucającego Arencibii (cztery uderzenia, dwa spacery), po czym przeniósł się na lewe boisko.

Gavin Nix z Rummel pobiegł w biegu, który wyrównał wynik, gdy w czwartej rundzie trafił w ofiarny lot z załadowanymi bazami.

Środkowy obrońca Curtisa, Nate Alario, wyśledził dwie piłki wpadnięte w luki, w tym jedną z biegaczami w rogach, która znalazła się w finale w piątej rundzie.

Curtis wygrał po tym, jak został zmieciony przez Rummela w dwóch meczach Dystryktu 9-5A, które pomogły Rummelowi zdobyć mistrzostwo Ligi Katolickiej. Curtis, dziewięciokrotny mistrz stanu w baseballu, będzie się starał o swój pierwszy tytuł od 2018 roku.

„Mam nadzieję, że dzieciaki zostały z tym trochę w zbiorniku na sobotę” – powiedział Jeff Curtis. „Cokolwiek wydarzy się w sobotę, jestem bardzo dumny z tej grupy, że walczyła przez cały mecz i mogła zagrać ostatniego dnia sezonu”.

źródło