Obrazy Getty’ego

Major League Eating (MLE) ogłosiła, że ​​Joey Chestnut, 16-krotny zwycięzca konkursu jedzenia hot dogów Nathan’s, został w tym roku wykluczony z imprezy. Zakaz najwyraźniej wynika z nowego partnerstwa Chestnut z konkurencyjną marką żywności wegańskiej.

Kasztan stał się podstawowym daniem z okazji Czwartego Lipca, wygrywając 16 z ostatnich 17 konkursów Nathan’s Hot Dog Eating, w tym każdy z ostatnich ośmiu. Chestnut jest także rekordzistą wszechczasów w liczbie zjedzonych 76 hot dogów i bułek, który ustanowił w 2021 roku.

MLE odniosła się do decyzji o zakazie udziału Chestnut w wydarzeniu, potwierdzając w oświadczeniu, że przyczyną rozstania jest partnerstwo Chestnut z producentem żywności pochodzenia roślinnego. MLE powiedziało, że Chestnut będzie mógł konkurować, jeśli zrzeknie się partnerstwa z marką roślinną.

„Jesteśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że Joey Chestnut zamiast brać udział w słynnym konkursie jedzenia hot dogów z okazji czwartego lipca 2024 r., zdecydował się reprezentować konkurencyjną markę sprzedającą hot dogi na bazie roślin.

„W ostatnich miesiącach MLE i Nathan’s dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić Joeya i jego zespół zarządzający, zgadzając się na ich prośby o opłatę za występy i pozwalając Joeyowi wziąć udział w konkurencyjnym konkursie jedzenia niemarkowych hot dogów z okazji Święta Pracy. Przez prawie dwie dekady pracowaliśmy pod te same podstawowe postanowienia dotyczące wyłączności na hot dogi. Jednakże wydaje się, że Joey i jego menedżerowie w ramach naszej długotrwałej relacji priorytetowo postawili na nowe partnerstwo z inną marką hot dogów.

„Joey Chestnut to amerykański bohater. Nie chcielibyśmy niczego bardziej niż mieć go na słynnym międzynarodowym konkursie jedzenia hot dogów Nathan’s, w którym dominuje od lat. Nadal ma dla niego możliwość wyboru Nathan’s i 4 lipca zamiast rośliny – bazuje na hot dogach i wróci do uwielbionych fanów Coney Island. Mamy nadzieję, że powróci, gdy nie będzie reprezentował konkurencyjnej marki.

Nieobecność Chestnuta byłaby wstrząsającą zmianą dla zawodów z okazji Dnia Niepodległości. W ubiegłym roku nikt nie był nawet bliski zjedzenia przez Chestnut 62 hot dogów i bułek. Geoffrey Esper, zjadacz numer 2 w MLE, zajął drugie miejsce z 49.

Ostatni raz ktoś inny niż Chestnut wygrał konkurs jedzenia hot dogów Nathana w 2015 roku, kiedy Matt Stonie zajął pierwsze miejsce.źródło