Gdy Joe Burrow rozpoczyna ponad 11 meczów w sezonie, Bengale z Cincinnati dotrzeć do meczu o mistrzostwo AFC. Niestety, zdarzyło się to tylko dwa razy w ciągu czterech sezonów Burrowa jako rozgrywającego drużyny.

Kontuzje odegrały kluczową rolę w karierze Burrowa, ponieważ w ciągu czterech sezonów dwukrotnie opuścił co najmniej sześć meczów. Burrow również doświadczył kontuzji na obozie przygotowawczym, co dodatkowo zwiększa stres związany z unikaniem ich w każdym sezonie.

Burrow przyznał, że kontuzje odbiły się dotychczas na jego zdrowiu psychicznym.

„Za każdym razem, gdy kontuzje zaczynają się kumulować, z tyłu głowy pojawia się myśl o piłkarskiej śmiertelności” – powiedział Burrow we wtorek. za pośrednictwem Cincinnati Enquirer. „Na pewno o tym myślałem i coś, z czym musiałem walczyć”.

Lista kontuzji, jakich doświadczył Burrow w swojej karierze NFL kariery wystarczą, aby każdy sportowiec się zmartwił. W 2020 roku Burrow doświadczył rozdarcia 3. stopnia w ACL, 3. stopnia w MCL, 3. stopnia w PCL i rozdarcia łąkotki, co spowodowało, że opuścił resztę swojego debiutanckiego sezonu. Zaledwie 11 dni przed rozpoczęciem sezonu 2021 zakończył rehabilitację.

Następnie Burrow zwichnął mały palec podczas zwolnienia w grudniu 2021 r., ale nie opuścił żadnego meczu. W styczniu 2022 roku nabawił się kontuzji kolana 1. stopnia, przez co opuścił kilka meczów pod koniec 17. tygodnia zwycięstwa nad drużyną Szefowie Kansas City (Burrow również opuścił następny mecz). Dodaj do tego skręcenie stawu kolanowego MCL stopnia 2 Super Bowl LVI zakończy sezon naznaczony kontuzjami, mimo że Burrow opuścił tylko jeden mecz.

W 2023 roku Burrow podczas treningów nabawił się nadwyrężenia łydki prawej nogi i opuścił większość obozu przygotowawczego. Chociaż Burrow nie opuścił żadnego meczu, kontuzja pogłębiła się w drugim tygodniu meczu przeciwko Kruki z Baltimore. Po porażce z Baltimore w 11. tygodniu Burrow doznał zerwania więzadła w prawym nadgarstku, co spowodowało, że opuścił sześć ostatnich meczów sezonu.

Burrow doznał również złamania nadgarstka w Ohio (2017) i rozdarcia chrząstki żeber podczas zawodów Studencka piłka nożna Playoff w 2020 roku w LSU. To mnóstwo kontuzji i straconego czasu dla 27-letniego rozgrywającego.

Mimo że Burrow wciąż dochodzi do siebie po kontuzji nadgarstka, podejmuje wyzwanie polegające na walce i przetrwaniu wszystkich kontuzji.

„Składają się na stosie, a ty nadal myślisz o tym, jak możesz poprawić się na ich podstawie i jak wrócić jako ulepszony gracz” – powiedział Burrow. „Być może z powodu kontuzji nie wykonujesz takiej liczby powtórzeń, jaką miałeś.

„To zawsze jest wyzwanie, zawsze nim jest. Jestem do tego stworzony”.źródło