EKSKLUZYWNY: Rozrywka Blue Fox nabył Jesień i Czarny Jaguar z Kanał Studio. Jeszcze w tym roku Blue Fox wprowadzi na ekrany kin w całym kraju familijny film przygodowy.

W reżyserii Gillesa de Maistre’a (Mia i Biały Lew), w którym występuje Lumi Pollack (Opad), Emily Bett Rickards (The CW Strzałka), i Paula Greene’a (Gdzieś), z Waynem Charlesem Bakerem (Koń indyjski), Kelly Hope Taylor (Dobry Sam)oraz nowicjusze Lucrezia Pini i Airam Camacho uzupełniający obsadę.

Dorastanie w dżungli amazońskiej dało Autumn najrzadszą z przyjaźni – zagubionego młodego jaguara, którego nazwała Hope. Kiedy tragiczne wydarzenie zmusza Autumn do opuszczenia Hope i udania się w nieznane do Nowego Jorku, od lat marzy o powrocie do lasu deszczowego i swojego przyjaciela. W wieku 14 lat, przyzwyczajona do życia w mieście, Autumn odkrywa, że ​​wiosce, w której mieszkała, zagrażają handlarze zwierzętami, i decyduje, że musi wrócić do Amazonii do swojego ukochanego jaguara. Anja (Emily Bett Rickards) – ujmująco niezdarna nauczycielka biologii Autumn – bezskutecznie próbuje odwieść ją od tego lekkomyślnego planu. Jesień, której towarzyszy Anja, wyrusza w podróż, aby ponownie połączyć się z Hope i ocalić ją przed tymi, którzy chcą zniszczyć las deszczowy i jego dziką przyrodę.

Przed wspólnym kręceniem scen Pollack spędził ponad rok bawiąc się i nawiązując więź z Hope, od czasu, gdy jaguar miał zaledwie miesiąc.

De Maistre ponownie współpracuje z Catherine Camborde, która wyprodukowała film, i jego żoną, pisarką Prune de Maistre, która napisała scenariusz. Transakcję negocjowali Jame sHuntsman z Blue Fox Entertainment i Chloe Marquet, dyrektor ds. międzynarodowej sprzedaży filmów i seriali telewizyjnych, w imieniu Studicanal.

„Po sukcesie kasowym filmu Wilk i Lew, z radością dodajemy Jesień i Czarny Jaguar do naszej teatralnej oferty” – powiedział Huntsman. „Gilles i jego utalentowany zespół po raz kolejny zabierają widzów na przygodę, tym razem do dżungli amazońskiej, pełnej piękna, zwierząt i wspaniałej obsady drugoplanowej”.

Powiedziała Chloé Marquet, dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej filmów i seriali telewizyjnych: „Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownej współpracy z Blue Fox przy filmie o Gillesie de Maistre i śledzeniem ich fantastycznej pracy nad filmem Wilk i Lew kampania wydawnicza w USA. To wspaniałe partnerstwo, które bardzo cenimy i które pomaga budować markę wokół Gillesa i jego ukochanych filmów. Po niesamowitym sukcesie Jesień i Czarny Jaguar w Europie nie możemy się doczekać, aż widzowie w USA odkryją film w kinach”.

źródło