Zaleca się pół godziny spaceru lub aktywności fizycznej dziennie.

Długotrwałe siedzenie wywiera nacisk na kręgosłup i stawy, powodując ból pleców.

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami lawiny dolegliwości dotykających zarówno młodych, jak i osoby w średnim wieku. W większości przypadków przyczyną problemu jest nasz styl życia. Specjaliści medyczni mają ostrzegawczy komunikat dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, spędzając większość czasu na pracy lub bezczynnej paplaninie w pozycji siedzącej. Kiedy News18 przeprowadził wywiad z dr Priyanką Rohatgi, kliniczną dietetyczką z Phoenix w Ameryce, na temat badania, podkreśliła ona, że ​​długotrwałe siedzenie jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Wyjaśniła, że ​​siedzący tryb życia może poważnie wpłynąć na organizm, potencjalnie prowadząc do paraliżu. Dr Rohatgi zauważyła, że ​​dłuższe okresy siedzenia mogą powodować wiele problemów zdrowotnych jednocześnie. Początkowo może to prowadzić do bólu pleców, który stopniowo osłabia kości w dolnej części pleców. Długotrwałe siedzenie wywiera nacisk na kręgosłup i stawy, powodując ból pleców i poważne problemy z postawą. Ten nacisk może powodować, że kręgosłup stanie się niewspółosiowy i osłabiony z czasem. Mięśnie wokół bioder również zaczynają się napinać, co prowadzi do napięcia mięśni dwugłowych uda, co utrudnia rozciąganie nóg.

Dr Priyanka Rohatgi powiedziała, że ​​poza tym wszystkim, gdy przez dłuższy czas siedzisz w jednym miejscu, krew zacznie spływać z dolnych partii nóg i nie będzie spływać. Spowoduje to obrzęk dolnej części nóg. Nazywa się to zakrzepicą żył głębokich (DVT).

Doktor Priyanka Rohatgi radzi, że pierwszym krokiem jest zapewnienie sobie co najmniej półgodzinnego spaceru lub jakiejkolwiek aktywności fizycznej dziennie. Nawet jeśli Twoja praca wymaga długotrwałego siedzenia, nie musisz się martwić. Po prostu wstań i poruszaj się przez 5 minut co pół godziny. Możesz wykonywać ruchy, siedząc na krześle, aby utrzymać aktywność ciała.

Niedawno opublikowane badanie w Journal of the Biomedical Central Public Health podkreśliło również, jak szkodliwe jest siedzenie przez dłuższy czas. Badanie wykazało, że osoby, które siedzą dłużej niż 6 godzin i nie piją kawy, są bardziej narażone na przedwczesną śmierć niż inni. Wskazuje ono, że picie kawy wydłuża ogólną długość życia u osób dorosłych, łagodząc problemy metaboliczne. Słaby metabolizm może prowadzić do zwiększonego stanu zapalnego w organizmie, znacznie zwiększając ryzyko śmiertelności. Ryzyko to jest dodatkowo spotęgowane przez brak aktywności fizycznej.

źródło