Hongkong ostrzega przed fałszywymi oszustwami związanymi z kryptowalutami Elona Muska
  • Władze Hongkongu ostrzegły o oszustwie wykorzystującym fałszywe filmy Elona Muska w celu oszukania inwestorów.
  • Grupa twierdziła, że ​​zapewnia usługę handlu kryptowalutami opartą na sztucznej inteligencji.
  • To nie pierwszy raz, kiedy oszuści wykorzystują fałszywe wersje Elona Muska.

Nie, Elon Musk nie stworzył podejrzana witryna handlu kryptowalutami w które przypadkowa osoba na Facebooku radzi Ci zainwestować.

W zeszłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu wydała ostrzeżenie dotyczące oszustw typu deepfake. Z oświadczenia wynika, że ​​grupa nazywająca się Quantum AI lub AI Quantum wykorzystuje fałszywe filmy Elona Muska, aby oszukać ludzi, aby myśleli, że to on stoi za oprogramowaniem.

Grupy nie należy mylić Laboratorium kwantowej sztucznej inteligencji NASA (QuAIL)który koncentruje się na badaniach z zakresu obliczeń kwantowych.

W miarę rozwoju technologii sztucznej inteligencji oszuści coraz częściej wykorzystują deepfake, aby nakłonić ofiary do przekazania gotówki.

„Deepfakes” wykorzystują sztuczną inteligencję do naśladowania twarzy i głosu osoby w klipie wideo lub audio. Oszuści będą wykorzystywać deepfakes do nawiązywania rozmów wideo z ofiarami. Następnie używają kamery internetowej połączonej z oprogramowaniem, które zmienia ich rysy twarzy, tak aby wyglądały jak osoba, z którą ofiara myśli, że się komunikuje.

Osławiona nigeryjska grupa oszustów, Chłopcy Yahoona przykład używa deepfakes, aby nakłonić ludzi do oszustw romantycznych.

Grupa z Hongkongu twierdziła, że ​​świadczy usługę handlu kryptowalutami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Władze Hongkongu stwierdziły jednak, że podejrzewają, że jest to przykrywka dla „oszukańczych działań związanych z aktywami wirtualnymi”. Jak głosi ostrzeżenie, grupa wykorzystywała trzy strony internetowe i dwie strony na Facebooku do przeprowadzania oszustw związanych z kryptowalutami.

Władze stwierdziły, że grupa wykorzystywała fałszywe filmy przedstawiające Muska, aby oszukać ofiary, tak aby myślały, że to on jest twórcą technologii, co nadawało fałszywej firmie wrażenie legalności. Władze podały, że posunęli się nawet do stworzenia fałszywej strony internetowej z „wiadomościami” w celu promowania fałszywych informacji o usłudze.

Według policji w Hongkongu zamknęła wszystkie strony internetowe i media społecznościowe Wiadomości kryptograficzne. Policja w Hongkongu nie odpowiedziała na prośbę BI o komentarz.

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści wykorzystują deepfake Muska do kradzieży pieniędzy swoim ofiarom. W kwietniu południowokoreańska kobieta oświadczyła, że ​​straciła po tym 50 000 dolarów oszuści podający się za Muska skontaktował się z nią na Instagramie. Odbyła nawet rozmowę wideo, z którą uważała się za wszechobecnego miliardera.

„Musk powiedział nawet: «Kocham cię, wiesz o tym?» kiedy rozmawialiśmy wideo” – powiedziała kobieta w 60 minutach sfałszowanej rozmowy.

źródło