Mała rodzinna piekarnia w dolinie Hudson kupuje nowy sprzęt kuchenny wart tysiące dolarów po żartobliwym sporze z Johnem Oliverem.

Oliver odtworzył własnego Czerwonego Homara, aby produkować wyłącznie uświęcone ciastka cheddar tej sieci.

Ale według lokalnego punktu sprzedaży Aktualności 12Oliver pokonał innego konkurenta.

Jak podaje News 12, Eric Deising, właściciel 59-letniej Deising’s Bakery w Kingston, zostawił tabliczkę na nieistniejącym już Red Lobster, pytając o piekarnik z płaskim blatem i piec konwekcyjny.

„John, on po prostu mnie bije na całego” – powiedział Deising w rozmowie z portalem o brakach w sprzęcie.

„Sprawdź donka na tym misiu z ciastem”

Oliver odpowiedział na raport w swoim niedzielnym programie. „W zeszłym tygodniu” przekazał już cały sprzęt Red Lobster, powiedział, ale nawet nie kupił żadnego przedmiotu, o który prosił Deising.

Ale Oliver zaproponował wyzwanie. Jeśli piekarnia będzie robić i sprzedawać ciasta w kształcie niedźwiedzia z twarzą Olivera, powiedział, że podaruje nowe piekarniki Deisinga.

„Z całym szacunkiem, przyjrzyj się donkowi na tym misiu z ciastem” – powiedział Oliver o słodyczach, które wcześniej oferowała Deising’s. „To ciasto ma ciastka”.

Deising stanął na wysokości zadania – z zacięciem altruistycznym.

W poniedziałek piekarnia rozpoczęła sprzedaż „tortowych misiów” z twarzą Olivera naklejoną jadalnym papierem, Wiadomości 12 raportów.

Peter Deising, inny właściciel piekarni, powiedział Business Insiderowi, że produkty te okazały się hitem – sprzedaje się ich około 100 sztuk co godzinę. Ich cena wynosi 8 dolarów za sztukę.

Deising planuje przekazać 100% dochodu z tortu na rzecz fundacji Miejsce Luduz lokalnej spiżarni, powiedział Deising.

Dodał, że misie z ciastami są dostępne w sklepie tylko do niedzieli, pomimo próśb o wysyłkę z całego świata.

Deising powiedział BI, że sprzęt kuchenny – którego wartość szacuje na tysiące dolarów – ma zostać dostarczony w czwartek.

Przedstawiciel „Last Week Tonight” nie odpowiedział natychmiast na prośbę Business Insidera o komentarz.

źródło