Elon Musk upuścił swojego pozew przeciwko OpenAI oraz dwóch jej współzałożycieli, Sam Altman i Greg Brockman – poinformowało we wtorek CNBC.

Wycofanie pozwu przez dyrektora generalnego Tesli następuje dzień przed wyznaczeniem sędziego podczas środowej rozprawy w San Francisco w celu rozważenia przyszłości sprawy.

Musk pozwał startup Hotshot i dwóch jego współzałożycieli w marcu, oskarżając Altmana i Brockmana o zdradę pierwotnej misji OpenAI polegającej na przynoszeniu korzyści ludzkości.

W pozwie Musk skrytykował partnerstwo OpenAI z Microsoftem, twierdząc, że firma zajmująca się sztuczną inteligencją naraziła na szwank swoją misję non-profit na rzecz maksymalizacji zysków Microsoftu.

Altman, Brockman i Musk założyli OpenAI w grudniu 2015 r. jako laboratorium badawcze non-profit. Musk opuścił firmę w 2018 roku.

Eksperci prawa umów powiedzieli Business Insiderowi w momencie wniesienia pozwu Argument Muska wydawał się słabypodając w wątpliwość twierdzenia miliardera dotyczące naruszenia umowy, biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek pisemnej umowy pomiędzy Muskiem i Altmanem.

OpenAI odpowiedział na pozew przez nazywając to „niespójnym” i „sprzecznym”, sugerując, że Musk był zazdrosny o sukces firmy bez niego.

Od czasu pozwania firmy Musk to zrobił nadal podsycał ogień o jego sporze z Altmanem, często uderza OpenAI w X.

Prawnicy Altmana, OpenAI i Muska nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz od Business Insider.

Ta historia się załamuje. Prosimy o sprawdzanie aktualizacji.

źródło