Drabina play-offów NHL 2024: harmonogram play-offów Pucharu Stanleya, wyniki, godziny rozpoczęcia poniedziałkowych meczów 2. rundy

Druga runda play-offów Pucharu Stanleya z pewnością rozpoczęła się ekscytująco. W niedzielę doszło do dwóch zaciętych pojedynków.

The Bostońskie Bruinsy skakał po całym Pantery z Florydy w czwartym meczu i na początku objęły prowadzenie 2:0. Pantery były jednak w stanie odrobić ten deficyt dzięki bramkom napastników Antona Lundella I Sama Bennetta. O 7:31 trzeciej tercji kapitan Panthers Aleksander Barkow strzelił gola po fenomenalnym indywidualnym wysiłku i ostatecznie zapewnił swojej drużynie zacięte zwycięstwo 3-2. Pantery prowadzą obecnie w serii 3-1.

Tymczasem, Vancouver Canucks również wystartował znakomicie. Gwiazda do przodu Brocka Boesera zanotował dwa gole i asystę w pierwszej kwarcie, co pomogło Canucks wyjść na prowadzenie 3-1 przeciwko Liverpoolowi Edmonton Oilers. Oilers byli w stanie wrócić do rywalizacji Leona Draisaitla I Evana Boucharda strzelił gole, ale Canucks wystarczyło, aby w trzecim meczu zwyciężyć 4:3. Canucks prowadzą teraz w serii 2:1.

Struktura play-offów wygląda następująco:

• Zwycięzca dywizji, który zdobędzie najwięcej punktów w każdej konferencji, zmierzy się w pierwszej rundzie z drugą drużyną z dziką kartą. Zwycięzca dywizji z mniejszą liczbą punktów w każdej konferencji zmierzy się w pierwszej rundzie z najlepszą drużyną z dziką kartą.
  • Każda seria będzie rozgrywana w formacie best-of-seven.
  • Przewaga na własnym lodowisku przypada drużynie z najwyższym rozstawieniem w pierwszych dwóch rundach play-offów. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w sezonie zasadniczym, ma przewagę na własnym lodzie w finałach konferencji i finale Pucharu Stanleya.

Poniżej znajduje się instrukcja śledzenia każdej serii w pierwszej rundzie wraz z aktualizacją wyników i wyników każdego meczu. Dodaj tę stronę do zakładek na czas trwania fazy play-off, aby być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na lodzie.