LONDYN (AP) — Coco Gauff lubi kort nr 1 w Wimbledon.

To właśnie tam pokonała Venus Williams w 2019 r., kiedy Gauff zadebiutowała na Wimbledonie w wieku 15 lat.

W środę Gauff pokonało kwalifikantkę Ancę Todoni 6-2, 6-1 i awansowało do trzeciej rundy w All England Club.

„To jest kort, na którym zaczynałam tutaj na Wimbledonie. Kort 1 jest dla mnie zawsze wyjątkowym miejscem do gry” – powiedziała 20-letnia Gauff w wywiadzie na korcie.

Dzięki temu zwycięstwu Gauff, drużyna rozstawiona z numerem 2, jest o krok od odpadnięcia w pierwszej rundzie w ubiegłym roku.

„Ogólnie rzecz biorąc, wiele się nauczyłam o życiu” – powiedziała mistrzyni US Open, zapytana o to, jak zostawiła za sobą porażkę w trzech setach z Sofią Kenin.

„Dopiero co zdałam sobie sprawę, że tak, to co robię, jest moją wielką pasją, ale nigdy nie jest to aż tak poważne, a czasami świat może sprawić, że poczujesz, że jest tak wiele presji, tak wiele oczekiwań” – powiedziała. „Pod koniec dnia to gra. To sport”.

19-letnia Todoni pochodzi z Rumunii i debiutowała w turnieju Wielkiego Szlema.

„Myślę, że w niektórych momentach mogłem zagrać czystiej” – powiedział Gauff.

Pięć lat temu Gauff pokonała Williams — pięciokrotną mistrzynię Wimbledonu — 6:4, 6:4 w pierwszej rundzie i ostatecznie dotarła do 1/8 finału, a wszystko to w swoim debiucie w Wielkim Szlemie.

Obrońca tytułu Carlos Alcaraz przegrywał 6-5 w pierwszym secie w środę, ale potem zdołał się podnieść i pokonać Aleksandra Vukicia 7-6 (5), 6-2, 6-2, co umożliwiło mu spotkanie w trzeciej rundzie z numerem 29 Francesem Tiafoe. Amerykanin wyeliminował Bornę Corica 7-6 (5), 6-1, 6-3.

Kiedy dziennikarz na korcie powiedział mu, że Tiafoe powiedział, że „idzie po ciebie”, 21-letni Hiszpan odpowiedział z uśmiechem: „Idę po niego”.

„Rozegraliśmy naprawdę dobry mecz na US Open” – powiedział zawodnik rozstawiony z numerem 3 o półfinale w 2022 roku, który Alcaraz wygrał na Flushing Meadows.

W innych wynikach czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Naomi Osaka została wyeliminowana w drugiej rundzie przez nr 19 Emmę Navarro wynikiem 6-4, 6-1podczas gdy numer 1 Jannik Sinner pokonał wicemistrza roku 2021 Matteo Berrettiniego 7-6 (3), 7-6 (4), 2-6, 7-6 (4) na korcie centralnym w całkowicie włoskim meczu.

„Wiedziałem, że muszę dziś podnieść swój poziom” – powiedział Sinner. „To specjalista od gry na trawie. … Jestem bardzo zadowolony z tego, jak poradziłem sobie z tą sytuacją”.

Numer 11 Danielle Collins zakończyła swój mecz pierwszej rundy — zwycięstwem 6-3, 7-6 (4) nad Clarą Tauson. Mecz został przerwany we wtorek wieczorem przy wyniku 4-4 w drugim secie.

Numer 20 Beatriz Haddad Maia awansowała do trzeciej rundy, pokonując Magdalenę Frech 7-5, 6-3.