Dyrektor generalny Apple Tim Cook gestykuluje podczas corocznej konferencji programistów w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii, USA, 10 czerwca 2024 r.

Carlos Barria | Reutera

Jabłko akcje wzrosły o 5%, osiągając nowy rekordowy poziom około 203 dolarów za akcję we wtorek, dzień po tym, jak firma ogłosiła na dorocznym swoim dorocznym posiedzeniu długo oczekiwane wejście w rozwój sztucznej inteligencji konferencja deweloperska w poniedziałek.

Podczas wydarzenia Apple zaprezentowało szereg nowych funkcji sztucznej inteligencji, w tym modernizację asystenta głosowego Siri, integrację z ChatGPT OpenAI, szereg narzędzi wspomagających pisanie i nowe konfigurowalne emoji. Firma przedstawiła te funkcje jako sztuczną inteligencję dla przeciętnego człowieka, chociaż użytkownicy prawdopodobnie będą musieli to zrobić uaktualnić swoje iPhone’y aby uzyskać dostęp do narzędzi.

Wtorkową transakcją Apple pobił swój poprzedni rekord z 14 grudnia. Konferencja deweloperów firmy była dobrym znakiem dla inwestorów, którzy z zaciekawieniem obserwowali, jak Apple wykorzysta trwający boom na sztuczną inteligencję.

Analitycy z Morgan Stanley stwierdzili, że funkcje sztucznej inteligencji Apple mocno pozycjonują firmę jako „najbardziej zróżnicowanego agenta cyfrowego dla konsumentów”. Ponadto analitycy uważają, że te funkcje skłonią konsumentów do modernizacji swoich iPhone’ów, co powinno „przyspieszyć cykle wymiany urządzeń”.

Powiedzieli, że Apple będzie nadal musiał sprostać wymaganiom, gdy funkcje sztucznej inteligencji zostaną udostępnione po raz pierwszy jesienią, ale uważają, że „są już gotowe elementy umożliwiające powrót do wzrostu i trwalszą lepszą wydajność”.

„Po konferencji WWDC, podczas której omówiono kluczowe szczegóły, na których skupialiśmy się przed wydarzeniem, mamy jeszcze większe przekonanie, że Apple jest o krok od wieloletniego odświeżenia produktu, co stanowi podstawę naszej oceny OW, ceny docelowej na poziomie 216 USD i byka na poziomie 270 USD. wycena sprawy” – napisali analitycy we wtorkowej notatce.

Analitycy Bank of America również optymistycznie odnieśli się do zapowiedzi Apple, twierdząc, że nowe funkcje doprowadzą do „cyklu aktualizacji telefonów IntelliPhone z obsługą sztucznej inteligencji”. Analitycy podtrzymali rekomendację kupuj w związku z obietnicą wieloletniego cyklu aktualizacji, potencjałem wzrostu marży brutto i wzrostu usług.

Analitycy Evercore powiedzieli, że wyszli z konferencji z „większym zaufaniem” do strategii Apple w zakresie sztucznej inteligencji, szczególnie dlatego, że wierzyli, że skłoni to użytkowników do aktualizacji swoich urządzeń.

„Ograniczenie Apple Intelligence do iPhone’ów sprzedanych w ciągu ostatniego roku utwierdza nas w przekonaniu, że sztuczna inteligencja może pomóc w rozpoczęciu supercyklu dla iPhone’a” – stwierdzili analitycy w poniedziałkowej notatce.

— Michael Bloom z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu

źródło