Właściciele małych firm będą mogli spotkać się z przedstawicielami dziewięciu agencji stanowych w przyszłym miesiącu podczas dwóch wydarzeń na Long Island, aby omówić stanowe wymogi licencyjne, podatki, regulacje, programy szkoleń pracowników oraz dotacje i inną pomoc biznesową, ogłosiła gubernator Kathy Hochul.

Bezpłatne wydarzenia będące częścią ogólnostanowej międzyagencyjnej wycieczki Small Business Tour odbędą się 22 lipca w SUNY Old Westbury oraz 23 lipca w Suffolk Theatre przy Main Street w Riverhead. Obydwa będą trwać od 10:00 do południa.

Aby się zarejestrować, przejdź do dol.ny.gov/SBT.

Celem wycieczki jest „pokazanie szerokiego zakresu bezpłatnych zasobów, które mogą pomóc małym firmom odnieść sukces” – powiedziała Hope Knight, dyrektor generalna i prezes Empire State Development, głównej stanowej agencji pomocy biznesowej.

Wycieczkę, która odbywa się już drugi rok, prowadzą ESD i stanowy Departament Pracy.

Komisarz ds. pracy Roberta Reardon stwierdziła, że ​​jej departament „oferuje mnóstwo bezpłatnych zasobów, które mogą pomóc przedsiębiorstwom każdej wielkości konkurować na arenie międzynarodowej”.

Oprócz ESD i departamentu pracy, pozostałymi uczestnikami wycieczki są departamenty stanu, służby finansowe, podatki i finanse, rolnictwo i rynki, władze ds. alkoholu, komisja ds. odszkodowań pracowniczych i fundusz ubezpieczeniowy.

Wydarzenie SUNY Old Westbury organizowane jest we współpracy z grupą biznesową Long Island Association, Afroamerykańską Izbą Handlową na Long Island i Latynoską Izbą Handlową na Long Island. Wydarzenie Riverhead organizowane jest we współpracy z stowarzyszeniem izb hrabstwa Suffolk.

„To świetna okazja dla właścicieli małych firm, którzy wciąż dochodzą do siebie po pandemii i pogorszeniu koniunktury gospodarczej, aby porozmawiać z wyższymi rangą przedstawicielami agencji państwowych powiązanych z małymi przedsiębiorstwami, uzyskać odpowiedzi na ich pytania i otrzymać potrzebną pomoc” – Robert Fonti i Gina Poinformowali w poniedziałek Coletti, współprzewodniczący sojuszu.

Odrębnie ESD zorganizuje „wystawę możliwości regionalnych” dla przedsiębiorstw należących do mniejszości i kobiet w środkowym Manhattanie 11 lipca w godzinach od 8:00 do 16:00

Więcej informacji można uzyskać pod adresem esd.ny.gov/doing-business-ny/mwbe/2024-mwbe-regional-opportunities-expo-series.

Hochul powiedział, że ESD wyeliminowało wieloletnie oczekiwanie na certyfikację MWBE.

Rozpatrzenie wniosków zajmuje mniej niż 90 dni, ponieważ Hochul i legislatura stanowa uwzględnili 11 milionów dolarów dodatkowego finansowania w budżecie stanu na lata 2022–2023.

źródło