Kanada przerywa passę złotych medali Stanów Zjednoczonych na mistrzostwach parahokeja

Kanada pokonała Stany Zjednoczone 2:1 w finale mistrzostw świata w parahokeju w Calgary w niedzielny wieczór, przerywając passę Amerykanów zdobywania tytułów mistrza świata (3) i ogólną passę 41 meczów trwającą do października 2021 r.

Dominic Cozzolino i Anton Jacobs-Webb strzelili gole w pierwszych dwóch kwartach dla Kanady, która zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza świata od 2017 roku i zakończyła passę ponad 20 porażek z rzędu z USA

„Przez dwa lata dużo rozmawialiśmy o tym, czym ma być Team Canada i reprezentowaniem Kanadyjczyków” – powiedział trener Kanady Russ Herrington. „Myślę, że widziałeś to dziś wieczorem, po prostu odporność, każdy wnoszący swój wkład i wykonujący swoją rolę”.

MVP turnieju Declan Farmer, najskuteczniejszy strzelec w historii Stanów Zjednoczonych, pokonał kanadyjskiego bramkarza Adama Kingsmilla na 3:41 przed końcem trzeciej tercji.

Następnie trener David Hoff pociągnął bramkarza Jen Lee za dodatkową łyżwiarkę, ale Amerykanie nie byli w stanie wyrównać pomimo przewyższenia Kanadyjczyków 25-9.

Kanada i Stany Zjednoczone spotkały się w finale ostatnich siedmiu mistrzostw świata oraz w dwóch ostatnich finałach paraolimpijskich (oba wygrały Stany Zjednoczone).