Zespół sportowy Rutgers kończy historyczny sezon, wygrywając mistrzostwa posezonowe

The Rutgersa program golfowy dla kobiet zakończył prawdopodobnie najwspanialszy sezon w swojej historii mistrzostwami w ten weekend.

Drużyna Scarlet Knights zwyciężyła w ten weekend w drugim dorocznym turnieju National Golf Invitational – sportowym odpowiedniku koszykarskiego NIT – w Arizonie. Zwycięstwo to jest pierwszym od tego czasu krajowym turniejem posezonowym wygranym przez program sportowy Rutgers kobieca drużyna koszykówki wygrała WNIT 2014.

Po raz pierwszy w historii występując w jakimkolwiek turnieju posezonowym drużyna Scarlet Knights zwyciężyła w zawodach rozgrywanych w klubie golfowym Ak-Chin Southern Dunes w Maricopa, kończąc trzy uderzenia przed wicemistrzem UNC Wilmington. Pozostała część turnieju składała się ze stanu Arkansas, Austin Peay, Chattanooga, Florida Atlantic, Jacksonville State, Mercer, Santa Clara i USC Upstate.

Rutgers był prowadzony przez absolwentkę Leighę Devine, która w klasyfikacji indywidualnej zajęła szóste miejsce po strzeleniu par 216 w trzech rundach zawodów. Świeżaczki Lorena Rossettin i Emily James zajęły w weekend siódme miejsce z wynikiem 4 powyżej par 220.

Organizowane przez Golfweek zawody National Golf Invitational po raz pierwszy odbyły się w 2023 r., a inauguracyjny turniej kobiet wygrał Penn State. Rutgers odrzucił zaproszenie na zawody, które odbyły się wiosną ubiegłego roku, ponieważ „paskudny szczep grypy spowodował poważne osłabienie ich tuż przed sezonem posezonowym”. główny trener Kari Williams powiedział Golfweekowi.

„Wymiotowali przez 10 dni i mieli przegapić ukończenie szkoły, więc w zeszłym roku nie zgodziliśmy się na przyjęcie” – powiedziała Williams. „Naprawdę tego chciałem, ale po prostu nie mogliśmy tego zrobić”.

Drużyna Scarlet Knights zapewniła sobie miejsce w wiosennej edycji po najlepszym w historii występie na mistrzostwach Big Ten, gdzie w zeszłym miesiącu zremisowała z Illinois i zajęła 11. miejsce na 14 drużyn na polu golfowym Bulle Rock w Havre de Grace w stanie Maryland.

Rutgers zakończył to historyczne zakończenie pierwszym w historii programu tytułem posezonowym.

„Co za sposób na zakończenie wspaniałego sezonu wiosennego” – stwierdził Williams w komunikacie prasowym. „Jestem bardzo dumny z tego, że nasi seniorzy zakończyli swoje kariery zwycięstwem drużynowym, a także z naszych powracających zawodników, którzy zagrali dla nas naprawdę dobrze w ten weekend. To buduje pewność siebie zarówno naszych graczy indywidualnie, gdy rozpoczynają się letnie rozgrywki, jak i całego naszego programu, ponieważ z roku na rok stale się poprawiamy. Gra po sezonie to przywilej i wszyscy jesteśmy podekscytowani możliwością przywiezienia trofeum NGI do New Jersey”.

Dziękujemy, że powierzyli nam Państwo dziennikarstwo, któremu można zaufać. Rozważ wsparcie nas subskrypcją.

Z Brianem Fonsecą można się skontaktować pod adresem [email protected].