Damska piłka wodna UCLA kończy doskonały sezon i zdobywa tytuł mistrza kraju – Daily News

Najlepiej rozstawiona drużyna UCLA zdobyła swoje ósme mistrzostwo NCAA w piłce wodnej kobiet i 12. mistrzostwo krajowe w historii programu, pokonując drużynę nr 3 Cal 7:4 w niedzielny wieczór w Spieker Aquatics Complex.

Bruins nie tylko zdobyli tytuł, ale zrobili to perfekcyjnie, kończąc sezon z bilansem 26-0.

Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, który poprawił swój rekord wszech czasów w stosunku do Złotych Niedźwiedzi 65-14, zakończył zaledwie trzeci sezon bez porażki w historii szkoły (zespoły z lat 2005 i 2008 osiągnęły ten wyczyn z rekordem 33-0). Tylko cztery inne zespoły miały doskonałe przebiegi do mistrzostw NCAA, w tym USC, któremu udało się to dwukrotnie (2004 i 2016).

W niedzielę pierwszoklasiści wystąpili w barwach UCLA, a Panni Szegedi strzelił trzy gole. Inna wyróżniająca się pierwszoroczna Lauren Steele rozpoczęła mecz w klatce, zapisując 17 obron, jednocześnie tracąc cztery gole – po jednym w każdej kwarcie.

Bramki dla Bruins zdobyły także studentka pierwszego roku Natasha Kieckhafer, seniorka Anneliese Miller oraz studentki drugiego roku Genoa Rossi i Taylor Smith.

Golden Bears (19-7) strzelili pierwsi, ale Bruins wyrównali na 15 sekund przed końcem pierwszej kwarty po trafieniu Millera.

Pierwsze prowadzenie Bruins objęli po bramce Kieckhafera po 4:59 drugiej kwarty. Rozanne Voorvelt z Cala wyrównała do stanu 3:31, a na przerwę zespoły schodziły z remisem 2:2.

Druga połowa toczyła się wyłącznie na boisku UCLA.

Po wymianie bramek Rossiego i Maddie DeMattii z Cala, pod koniec trzeciej kwarty Szegedi wyprowadził Bruins na dobre 4-3.

Szegedi strzelił gola po grze w przewadze na otwarcie czwartej kwarty i było już 4-2. Kolejny gol Smitha w grze w przewadze zapewnił UCLA prowadzenie 5-2.

De Mattia wyciągnął Cala dwoma trafieniami na 32 sekundy przed końcem, ale Szegedi kilka sekund później skompletował hat-tricka i wpadł do pustej bramki, zapewniając sobie tytuł.