Dlaczego ta menedżerka produktu dodała do swojego CV sekcję dotyczącą wolontariatu.

Sonakshi Pandey nie zawsze czuła się przygotowana do roli, w której się znajduje dzisiaj.

Zaraz po uzyskaniu tytułu magistra informatyki dostała pracę jako inżynier oprogramowania w Amazon. Przez trzy lata robiła to, co kochała: pisanie kodu.

„Byłam bardzo nieśmiała i bardzo zamknięta w sobie” – powiedziała Business Insider. „Nosiłem słuchawki i kodowałem przez osiem godzin bez przerwy”.

Któregoś dnia natrafiła na film na YouTube, w którym ekspert techniczny szczegółowo omawiał bazy danych. Podziwiała jego pewność siebie.

„Chcę robić dokładnie to samo, co robi ten facet: chcę wyjść na scenę i chcę pewnie przemawiać przed grupą ludzi” – powiedziała.

To zapoczątkowało jej drogę do zmiany roli z tworzenia oprogramowania na architekturę rozwiązań w Amazon Web Services, co wymagało większej liczby wystąpień publicznych i prezentacji dla klientów.

Po pięciu latach pracy w Amazon Pandey chciał spróbować pracy w innych firmach FAANG i w 2021 r. aplikował do Microsoft i Google.

Podzieliła się życiorysem, który pomógł jej zdobyć ofertę w firmie Microsoft oraz tę, którą zaakceptowała w Google – na stanowisku inżyniera obsługi klienta.


CV Sonakshi Pandeya

W CV Pandey na rok 2021 znalazły się role w Google i Microsoft.

Sonakshi Pandey



Patrząc wstecz na swoje CV na rok 2021, Pandey stwierdziła, że ​​w dokumencie są dwie wyjątkowe rzeczy, które zadziałały na jej korzyść.

1. Pisanie na blogi firmowe

Podczas swojej pracy w AWS pisała blogi na stronie Amazon poświęconej przetwarzaniu w chmurze.

Blogi odzwierciedlają przemyślane przywództwo — więc jeśli chcesz zbudować markę jako ekspert w dowolnej branży, powiedziała, że ​​zamieszczanie postów na blogu na większym nośniku, np. na stronie internetowej firmy, pomaga podkreślić Twoją wiedzę specjalistyczną.

Pandey oświadczyła, że ​​nie uwzględni niektórych innych swoich prac publicznych, takich jak strony z poradami zawodowymi na Instagramie i YouTube.

„Nie chcę, żeby to odwracało uwagę od moich umiejętności menedżera produktu” – powiedziała.

2. Sekcja poświęcona wolontariatowi – mimo że jej życiorys zajmuje 2 strony

Sekcja Pandey poświęcona wolontariatowi, w której omawiane są jej projekty mentorskie, sprawia, że ​​jej życiorys przekracza wszelkie oczekiwania zazwyczaj zalecane zasada jednej strony. Dodała jednak, że dodanie tej sekcji w przypadku Pandey nie podlega negocjacjom.

Dla niej ta sekcja odzwierciedla ważną część jej podróży w branży technologicznej — poradziła sobie z syndromem oszusta i wahała się przed wystąpieniami publicznymi, a teraz pomaga innym kobietom przezwyciężyć te same problemy. Pandey przypisuje jej przejście na posiadanie mentora w Amazonie. „Poleciła książki do przeczytania i podcasty do słuchania i w końcu doprowadziło mnie to do zabicia czasu w pracy”.

Projekty, które założyła i prowadziła, są jej sposobem na spłatę długów.

„Czuję, że to bardzo ważne i że jest to część mnie, którą chcę się dzielić ze wszystkimi, gdziekolwiek się udam” – powiedziała. „I dlatego pomyślałem: nie ma znaczenia, czy to dwie strony, to musi się tutaj znaleźć”.

Powiedziała, że ​​pomogło jej to również w rozmowach kwalifikacyjnych. Pandey opowiada o swoich doświadczeniach w zakresie mentoringu, gdy menedżerowie ds. rekrutacji zadają pytania oparte na scenariuszach i omawia swoje inicjatywy, gdy osoby przeprowadzające rozmowy kwalifikacyjne dają jej czas na przedstawienie się.

Powiedziała, że ​​gdyby miała dzisiaj zaktualizować dokument, dodałaby jedynie swoje certyfikaty i najnowsze blogi w Google oraz wzbogaciłaby swoją sekcję wolontariatu o nowsze projekty dotyczące różnorodności i mentoringu.

Pandey jest obecnie menedżerem danych i produktów w biurze Google w Seattle. BI zweryfikowało jej historię zatrudnienia.

źródło