Historyczny debiut LeBrona i Bronny'ego Jamesa ekscytuje fanów NBA, gdy Lakers pokonują Edwardsa i Wilki | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

FREDERIC J. BROWN/AFP za pośrednictwem Getty Images

LeBron James grał w NBA 20 lat temu, kiedy urodził się jego syn, Bronny.

Nadal gra w NBA przez niesamowity 22. sezon.

LeBron i Bronny James przeszli do historii we wtorek, kiedy razem zabrali głos jako koledzy z drużyny Los Angeles Lakers w meczu otwierającym sezon przeciwko Anthony'emu Edwardsowi i Minnesota Timberwolves. Stali się pierwszym duetem ojciec-syn, który wystąpił w meczu NBA i wywołali owację na stojąco od publiczności, gdy meldowali się w drugiej kwarcie.

Los Angeles zakończyło się zwycięstwem 110-103, ale końcowy wynik zeszł na dalszy plan w stosunku do historycznego momentu w mediach społecznościowych:

Raport Bleachera @Raport Bleachera

LeBron: „Jesteś gotowy?”
Bronny: „Tak.”
Ten moment LeBrona i Bronny'ego został nagrany ❤️🎙️ pic.twitter.com/ffzTOoIdCx

Rodzina Jamesów przeszła do historii NBA, ale tak naprawdę są czwartym duetem ojciec-syn, który gra razem w sporcie zawodowym w Ameryce Północnej. Ken Griffey Sr. i Ken Griffey Jr. grali razem w drużynie Seattle Mariners, a nawet zdobywali bramki jeden po drugim. W innym miejscu Gordie Howe grał z synami Markiem i Martym w lidze NHL, a Tim Raines i Tim Raines Jr. grali razem w drużynie Baltimore Orioles.

Griffeyowie byli nawet obecni, kontynuując historyczny moment:

Choć większość uwagi poświęcono historii, pozostał jeszcze mecz do rozegrania. Młodszy James sprawdził się wkrótce po wejściu, gdy Lakers mieli pełne ręce roboty w konkursie na miarkę przeciwko drużynie Timberwolves, która w zeszłym sezonie dotarła do finału Konferencji Zachodniej.

Minnesota wyglądała inaczej po dołączeniu Juliusa Randle'a i Donte DiVincenzo i wymianie Karla-Anthony'ego Townsa z New York Knicks. Z pewnością nastąpił okres dostosowawczy, gdy Purple and Gold odbili bramkę w ofensywie i wyszli na imponujące prowadzenie 55-42 do przerwy.

LeBron James schodził z tyłu, podczas gdy Anthony Davis pokonał pole ataku Minnesoty zarówno jako strzelec, jak i na tablicach, podczas gdy Rui Hachimura pełnił rolę drugiego ataku.

Trzeba przyznać, że Timberwolves w czwartej kwarcie odrobili straty i zmniejszyli deficyt do zaledwie czterech. Edwards, co nie było zaskoczeniem, przewodził próbom powrotu z 27 punktami, ale Lakers mieli odpowiedź na każdy bieg.

Raczej Davis miał odpowiedź.

Wielki zawodnik zakończył mecz z 36 punktami, 16 zbiórkami, czterema asystami, trzema blokami i jednym przechwytem. W ostatnich pięciu minutach zdobył dwie krytyczne bramki, aby utrzymać gości na dystans i był najlepszym zawodnikiem na parkiecie w meczu pełnym gwiazdorskiej mocy.

Będzie starał się utrzymać dobrą passę w piątek, gdy Lakers będą gościć Phoenix Suns.