Leeds 2:1 Watford

Leeds awansowało na drugie miejsce w Sky Bet Championship po dwóch błędach bramkarza Daniela Bachmanna z Watfordu, które pomogły im w zwycięstwie 2:1 na Elland Road.

Bramkarz Austrii zawinił przy obu bramkach Leeds, które w pierwszych siedmiu minutach wyszło na prowadzenie 2:0 dzięki Largiemu Ramazaniemu i Brendenowi Aaronsonowi.

Kwadwo Baah oddał jedną bramkę dla Watfordu, który w drugiej połowie znacznie się poprawił, ale Leeds w ciągu pięciu dni utrzymało się na pozycji lidera i wygrało dwa razy u siebie.

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome

Daniel Bachmann miał chwilę do zapomnienia na początku meczu dla Watfordu, gdy przepuścił strzał przez rękawiczki i tuż nad linią bramkową, a Hornets przegrywali 1:0 z Leeds United.

Podopieczni Daniela Farke’a przedłużyli swoją passę meczów bez porażki w lidze do sześciu, a teraz przegrali jeden z pierwszych 11, podczas gdy Watford zanotował piątą z rzędu ligową porażkę na wyjeździe.

Trener Hornets, Tom Cleverley, dokonał sześciu zmian po sobotnich derbach z Luton 3:0, ale jego nowy skład nie mógł mieć najgorszego początku.

Watford stracił 11 bramek w czterech poprzednich wyjazdowych meczach ligowych, a po dwóch wrzaskach Bachmanna w pierwszych siedmiu minutach szybko przegrywał 2:0.

Ramazani wciął się do środka po lewej stronie i posłał pod kątem prosto w bramkarza Austrii, który nieumyślnie przerzucił piłkę nad linią bramkową i dosłownie zapewnił Leeds prowadzenie w czwartej minucie.

Gospodarze podwoili swoją przewagę trzy minuty później, kiedy Bachmann sparował dośrodkowanie Willy'ego Gnonto bezpośrednio w ścieżkę Aaronsona, a amerykański pomocnik zdobył trzeciego ligowego gola w sezonie.

Niedługo potem Ramazani wypadł z gry – zastąpił go wypożyczony z Tottenhamu Manor Solomon – a Watford cieszył się okresem posiadania piłki, który przywrócił pozory porządku po fatalnym początku.

Bachmann zrehabilitował się, blokując strzał Gnonto w jego bliski słupek, a Giorgi Chakvetadze zmusił bramkarza Leeds Illana Mesliera do udanej obrony pierwszą próbą Watforda w 39. minucie.

Druga bramka gości, dwie minuty po przerwie, zapewniła im powrót do gry.

Baah minął Pascala Struijka i znalazł się na linii bocznej, a kiedy jego dośrodkowanie wróciło do niego od Joe Rodona, niemiecki napastnik trafił do siatki.

Watford wyglądał na odmienionego, a Leeds nagle znalazło się w zadziornej bitwie, starając się utrzymać prowadzenie.

Trener Watford Cleverley został ukarany żółtą kartką za protest, po czym jego zespół ponownie zagroził, gdy Meslier odbił rzut wolny Toma Ince'a.

Dośrodkowany strzał Jaydena Bogle'a z drugiej strony bramki trafił w słupek, a Mateo Joseph skierował się prosto na Bachmanna po dośrodkowaniu innego zmiennika Daniela Jamesa.

Jamesowi zabrakło znakomitej obrony Bachmanna w końcowych fazach meczu i choć Watfordowi nie udało się stworzyć żadnej okazji w końcówce meczu, nerwy gospodarzy puściły w osiem minut doliczonego czasu gry.

Menedżerowie

Daniel Wake z Leeds:

„Normalnie jesteś trochę zdenerwowany, tłum się denerwuje, przeciwnicy stają się coraz bardziej pewni siebie i wyczuwają trochę krew, i zazwyczaj spadasz coraz głębiej.

„Ale zrobiliśmy dokładnie odwrotnie. Zepchnęliśmy ich z powrotem na połowę. Nie mieli już dalszych szans. Niestety, zmarnowaliśmy niewiarygodną liczbę okazji.

Jeśli nie zdobędziesz trzeciego gola, musisz grać bez błędów i to właśnie zrobiliśmy.

Tom Cleverley z Watfordu:

„To były po prostu dwa dziwaczne błędy, których zwykle nie widać u Dana. Jest jednym z najlepszych odbijających strzały w lidze. To nie był jego najlepszy wieczór. Zdobywa nam o wiele więcej punktów, niż traci.

„Ale występ moich zawodników (dzisiejszy wieczór) po sobotniej porażce (3:0 z Luton) był skończony.

„To dobry pokaz charakteru. Widać, że to grupa graczy, którym zależy i którzy mają osobowość. To nas wyróżnia”.

„Musimy poprawić formę wyjazdową, ale dzisiejszy wieczór był dużym krokiem we właściwym kierunku, jeśli chodzi o występ”.