Jak przestać mieć obsesję na punkcie kogoś innego

Dlaczego popadamy w obsesję i jak zatrzymać pętlę obsesyjności!

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś i stałeś się całkowicie niemal natychmiast miał na ich punkcie obsesję? Może jest to ktoś, z kim byłeś na kilku randkach, albo ktoś, z kim miałeś kilka spotkań i po prostu nie możesz wyrzucić go z głowy.

Ledwo ich znasz, ale czujesz to magnetyczne przyciąganie, przeciwko któremu jesteś bezsilny. Niektórzy mogą popełnić błąd, myśląc, że znaleźli „tego jedynego”, że ta osoba jest ich bratnią duszą, bliźniaczym płomieniem, czy jakkolwiek chcesz to nazwać. Czy nie zawsze nam mówiono, że kiedy spotkasz właściwą osobę, wiesz, że „wiesz”?

Cóż, tak… ale obsesyjny cykl pętli zwykle nie jest tego oznaką, często w grę wchodzą inne czynniki.

Przyjrzyjmy się, dlaczego mamy obsesję na punkcie pewnych osób i jak wyrwać się z kręgu obsesji.

● Dlaczego tak się dzieje

1. Obwiń swoją podświadomość

Nasza podświadomość jest zasadniczo podstępnym władcą marionetek stojącym za większością decyzji, które podejmujemy i uczuć, których doświadczamy. Być może nie będziesz mieć łatwego dostępu do wspomnień z przeszłości, ale Twoja podświadomość nigdy nie zapomina. Podświadomość jest przede wszystkim motywowana do leczenia przeszłych traum, dlatego zwykle przyciągają nas ludzie, którzy przypominają nam o bolesnych związkach z przeszłości, czy to z rodzicem, czy inną znaczącą osobą. I

Kiedy kogoś poznajesz, gromadzisz mnóstwo danych, a to wykracza daleko poza to, jak atrakcyjna jest dla ciebie ta osoba. Skanujesz ich postawę, ruchy, gesty, ton głosu, sposób, w jaki na ciebie patrzą i tak dalej. Czasami rozpoznajemy coś w drugiej osobie, znowu dzieje się to na poziomie nieświadomości i wyzwala to w nas coś, co sprawia, że ​​się chwytamy.

Twoja podświadomość może przyciągnąć cię do tej osoby, próbując uleczyć się z przeszłości… rozumuje, że jeśli uda ci się sprawić, że ta osoba cię pokocha, wtedy cały ból wynikający z poczucia niekochania w dzieciństwie minie. Niestety, rzadko kiedy takie rzeczy się układają. Zamiast tego powtarzasz te same schematy i osiągasz te same rezultaty.

2. Szukasz potwierdzenia

Często mamy obsesję na punkcie ludzi ze względu na to, co dla nas reprezentują.

Załóżmy na przykład, że w gimnazjum byłaś brzydkim kaczątkiem i żaden z przystojnych chłopaków (ani dziewcząt) nie był tobą zainteresowany, co sprawiało, że czułeś się jak brzydki, niegodny nieudacznik. Teraz, jako dorosły, możesz mieć obsesję na punkcie każdej gorącej osoby, która okazuje Ci pewien poziom zainteresowania (lub fioletowa, w ogóle nie okazuje zainteresowania!)… i to wykracza poza zwykłe przyciąganie…. Dzieje się tak, ponieważ czujesz, że jeśli sprawisz, że ta osoba cię polubi, uzdrowi to brzydkie kaczątko, które wciąż w tobie mieszka, będzie to oznaczać, że nie jesteś już tą osobą.

Poza tym niektórzy ludzie po prostu weryfikują! Jeśli jest to chłopak lub dziewczyna, którzy w zasadzie mogliby mieć dowolnego partnera, jakiego chcą… możesz mieć na ich punkcie obsesję, ponieważ jeśli uda ci się sprawić, że wybiorą ciebie… cóż, to będzie oznaczać, że również jesteś na tym poziomie. Będzie to oznaczać, że jesteś wartościowy, jesteś kimś, udało ci się i wszystko będzie dobrze.

3. To odwraca uwagę

O wiele łatwiej jest zatracić się w kimś innym, niż zebrać się w sobie.

Robimy to cały czas, nie tylko w związkach. O wiele łatwiej jest stawiać warunki swojemu szczęściu… Będę szczęśliwy, gdy tylko stracę X kilogramów… gdy tylko będę miał X sumy pieniędzy w banku… gdy tylko kupię dom… gdy tylko Dostaję wymarzoną pracę… i tak dalej, i tak dalej.

W rzeczywistości takie działanie zwykle sygnalizuje, że coś jest nie tak wewnętrznie i zamiast to naprawiać, obwiniasz za to jakąś siłę zewnętrzną.

Na przykład łatwiej jest zadać sobie pytanie: Co on do mnie czuje? Czy on mnie lubi? Czy to jest ten, na który czekałem? Zamiast: Czy lubię siebie? Czy lubię swoje życie? Czy jestem w ogóle gotowa na poważny związek?

Udzielenie odpowiedzi na tę ostatnią grupę pytań wymaga refleksji i wewnętrznej pracy, a kto chce to zrobić? Wolelibyśmy, żeby wkroczyła do nas nasza bratnia dusza i uzdrowiła nas wszystkich jednym doskonałym hollywoodzkim pocałunkiem.

4. Gonisz za iluzją

Kiedy mamy w kimś obsesję lub zauroczenie, budujemy tę osobę w naszych umysłach i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak daleko odeszliśmy od rzeczywistości.

Jest to szczególnie łatwe, jeśli ktoś nie jest co do nas pewien lub jeśli nas odrzuca. Zakładamy, że dzieje się tak dlatego, że są to rzadkie i cenne klejnoty, co sprawia, że ​​pragniemy ich jeszcze bardziej.

Kiedy masz obsesję na punkcie kogoś, gonisz za marzeniem, a nie za rzeczywistą osobą. Gonisz za fantazją o tym, jak to będzie, jeśli uda ci się sprawić, że ta wyjątkowa istota cię polubi.

Ponadto, kiedy masz obsesję na punkcie kogoś, kogo ledwo znasz, twój umysł wypełnia luki i ostatecznie tworzysz tę najwyższą istotę, która może istnieć lub nie.

● Skoro już wiemy, co powoduje obsesję, omówmy kilka narzędzi pozwalających ją przezwyciężyć.

1. Dotrzyj do sedna problemu

Jeśli zauważysz, że masz obsesję na punkcie określonych typów ludzi, prawdopodobnie jest to wynikiem nierozwiązanej traumy. Dojdź do źródła tego, co jest tego przyczyną… co wciąż nosisz przy sobie z dzieciństwa? Jak myślisz, przed czym ta druga osoba może Cię uratować?

Ból z przeszłości i problemy pewnego dnia nie rozwiążą się same. Musisz rzucić wyzwanie swoim uczuciom i dowiedzieć się, dlaczego czujesz się tak, a nie inaczej.

2. Przekieruj uwagę na siebie.

OK, więc łapiesz się na marzeniach i myśleniu o tym, jak bardzo lubisz tę drugą osobę… zatrzymaj się i zadaj sobie pytanie, jakie ona ma cechy, które moim zdaniem są tak wspaniałe?

Cóż, może są fajni, pewni siebie i charyzmatyczni. OK, teraz zapytaj, jak TY możesz być tymi rzeczami. Często mamy obsesję na punkcie pewnych osób, ponieważ w pewnym sensie jesteśmy tym, kim mamy być… i błędnie myślimy, że przebywanie z określonym typem osób podniesie nas do ich poziomu. Ale to nie tak działa. Jeśli podziwiasz pewne cechy, pracuj nad ich kultywowaniem w sobie!

Poza tym, kiedy przyłapiesz się na pytaniu: Czy on/ona mnie lubi? Przekieruj i zapytaj: Czy mnie lubię? Czy uważam, że jestem sympatyczny? Jeśli nie, to właśnie tam musisz skierować swoją energię mentalną.

3. Wróć na ziemię.

Musisz rozpoznać, kiedy zamieniasz śmiertelnika w ciało i zapanować nad tym, ponieważ nikt nie istnieje na tym poziomie.

Jeśli nie widzisz żadnych wad w drugiej osobie, oznacza to, że masz obsesję i zauroczenie, ale nie widzisz ich wyraźnie. To znak, że szukasz potwierdzenia lub że ta osoba coś dla ciebie reprezentuje, jak mówiliśmy wcześniej, więc przejdź do sedna tego, co to jest. Uziemij się i wróć na ziemię, zamiast dać się ponieść tej fantazji.

Najlepsze jest to, że kiedy nie jesteś uwięziony w krainie snów, możesz naprawdę być w tej chwili i w ten sposób tworzysz połączenie. Nie możesz połączyć się z kimś, jeśli nie jesteś obecny i nie możesz być obecny, jeśli masz obsesję i zatracasz się w fantazjach.

4. Wypełnij pustkę w sobie

Obsesja rośnie w pustej przestrzeni. Kiedy czujemy, że czegoś nam brakuje, czy to celu, poczucia własnej wartości, szczęścia itd. – łatwiej wpadamy w obsesyjną pułapkę. Dzieje się tak naprawdę dlatego, że przywiązujesz te rzeczy, których ci brakuje, do kogoś innego. Ale musisz przejąć kontrolę i odpowiedzialność za swoje życie i wypełnić się tym, czego Ci brakuje.

Jeśli nie czujesz się szczęśliwy, poświęć trochę czasu na myślenie o tym, kiedy byłeś szczęśliwy – co robiłeś? Z kim spędzałeś czas? Jak wyglądała Twoja rutyna? I spróbuj ponownie podłączyć się do źródeł prawdziwego szczęścia.

Jeśli brakuje Ci poczucia własnej wartości, zastanów się, w jaki sposób możesz zwiększyć swoje poczucie wartości. Poczucie własnej wartości opiera się na sięganiu do swojej istoty i stawianiu sobie wyzwań, aby być lepszym i działać lepiej, więc zacznij od tego.

Kiedy twoje życie nabierze większego znaczenia i celu, po prostu nie będziesz miał wystarczającej przepustowości, aby popaść w obsesję na punkcie kogoś innego, będziesz miał zbyt obsesję na punkcie tego, co się dzieje, i to jest dobra rzecz!



źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here