The Elder Scrolls VI. Nowy silnik graficzny?

PlayStation 4 oraz Xbox One zostały wydane pod koniec 2013 roku. Od tamtego czasu minęło prawie 6 lat, jak wiemy technologia rozrasta się w zatrważającym tempie, to samo tyczy się gier wideo. Wielkimi krokami zbliża się nowa generacja konsol, a co za tym idzie deweloperzy mogą mieć nam więcej do zaoferowania jeśli chodzi o grafikę i fizykę w swoich grach.


Wpis ten publikuje parę minut po tym jak obejrzałem pewien materiał, który mnie przekonał co do tego, że Bethesda może opublikować najnowsze The Elder Scrolls na nowym silniku. Jednak Todd Howard w swoim wywiadzie powiedział, że najnowsze TES będzie stworzone na starym creation engine, czyli tym co widzieliśmy w Skyrim. Co mnie przekonuje, że jest na odwrót? A więc uwaga, świat w grze ma być stworzony dzięki fotogrametrii czyli technologii, która zajmuje się odtwarzaniem kształtów i obiektów w grze na podstawie zdjęć fotogrametrycznych prawdziwych miejsc lub obiektów jak na przykład skały. Tą samą technologię wykorzystało Kingdom Come: Deliverance jednak Warhorse Studios musiało zmniejszyć trochę szczegółowość terenów i obiektów na rzecz dzisiejszych konsol.

Powyżej widzicie teren wygenerowany w Kingdom Come: Deliverance tą właśnie technologią.


Więcej rozeznania będziemy mieli gdy zobaczymy pierwsze materiały z gry Starfield, która być może wykorzysta tą technologię. Jeśli chcecie zobaczyć jak może wyglądać The Elder Scrolls VI obejrzyjcie ten film, który został zrobiony poprzez zeskanowanie lasu za pomocą fotogrametrii i odtworzenie go w grafice komputerowej. Taka grafika może dać uczucie naprawdę głębokiej immersji.

Tak samo miejsce, w którym ma odbywać się rozgrywka jak i data premiery gry nie są jeszcze znane, lecz spekulacje mówią o High Rock czyli kraju Bretonów i o Hammerfell, nacji Redgardów. Jednak bardziej skłaniałbym się ku Hammerfell ponieważ gracz miał okazji być już w High Rock w drugiej części odsłony czyli Daggerfall. Osobiście chciałbym aby akcja odgrywała się w pustynnym kraju Redgardów. Nieoficjalne źródła i plotki mówią też o potencjalnej dacie premiery, którą szacuje się na 2021 rok lub później. Co sądzicie? Odkładacie już pieniądze na nową konsolę? Ja jako, że jestem wielkim fanem serii z pewnością kupię preorder TES VI a nawet i nową konsolę!