Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia: 20-27.10.2019

W skrócie: opóźnienia, opóźnienia oraz kilka porządnych premier.

Największym zawodem może być przesunięcie drugiej części The Last of Us, które zostało przesunięte z 21 lutego 2020r. na 29 maja, co jednocześnie uczyni go jednym z najważniejszych, końcowych tytułów obecnej generacji. Falę opóźnień ogłosił również Ubisoft, przesuwając takie tytuły jak Watch Dogs Legion, Gods&Monsters oraz Rainbow Six Quarantine na kolejny rok fiskalny, co oznacza, że nie pojawią się wcześniej niż w okolicy marca/kwietnia przyszłego roku.

Za to Switch ciągle święci triumfy, przyjmując z otwartymi ramionami porty wszystkiego, które na małej konsolce sprawdzają się zaskakująco dobrze. Tym razem trafiło na umiejscowiony na Dzikim Zachodzie FPS polskiego studia Techland, Call of Juarez: Gunslinger, który został całkiem ciepło przyjęty podczas swojej pierwszej premiery. Remake trafi na “pstryczka” już 10 grudnia. Innym tytułem, który zawita na konsolę Nintendo (a także na PS4) jest spin-off sztandarowej serii Atlusa, czyli Persona 5 Scramble, fabularnie dziejący się pół roku po zakończeniu fabuły “podstawy”, a gameplayowo będący aRPG-iem nastawionym na walki z tabunami wrogów. Czy to tylko dojenie marki, czy rzeczywiście dobry tytuł, w Japonii będzie można się dowiedzieć już 20 lutego 2020r. Chwilowo data europejskiej premiery jest nieznana.

Kolejną zapowiedzią, choć na razie pozbawioną konkretów, jest kontynuacja potężnej strzelanki MMO w klimatach science-fiction, a mianowicie PlanetSide3. Brak daty premiery i jakichkolwiek konkretów, wiadomo jedynie, że twórcy zamierzają zdecydowanie zwiększyć skalę rozgrywki, przenosząc walki na poziom międzyplanetarny. Jednocześnie uspokajają, że nie zamierzają porzucać rozwoju tak “dwójki”, jak i skupionego na trybie battle royale PlanetSide Arena.

Już 1 listopada wystartuje wydarzenie organizowane przez Blizzard, a w tym tygodniu został udostępniony harmonogram, który można podejrzeć tutaj. Istnieją pogłoski, że na konferencjach zostaną ogłoszone takie tytuły jak Diablo 4 (żadne tam Immortal) i remake drugiej części legendarnego hack’n’slasha czy Overwatch 2.

Jeśli chodzi o nadchodzące premiery, fani japońskich produkcji mają z czego się cieszyć. Na Switchu pojawią się porty Resident Evil 6 oraz 7, już 29 października. W tym samym dniu można oczekiwać kolejnych “odgrzewanych kotletów”: Yakuzy 4 w edycji na PS4 oraz świetnego jRPG-a w wydaniu rozszerzonym, czyli Disgaea 4 Complete [PS4, Switch]. Jeśli chodzi o świeże produkcje, będzie można zagrać w kolejny odcinek Sagi o Ludziach Lo… Sagi o Alchemiczkach, a mianowicie Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout. Chociaż mechanika nie jest zbyt różna od tej z poprzednich części, najnowsza odsłona ma gwarantować bardziej dynamiczne walki, wymagające agresywniejszego podejścia do strategii. Jedynym zachodnim tytułem w tym towarzystwie jest Close to the Sun, niezależny horror włoskiego studia Storm in The Teacup czerpiący inspirację z idei Nikolasa Tesli, który ukaże się na XOne, PS4 i Switchu. Tydzień zamyka wydanie ekskluzywnego dla konsoli Nintendo Luigi’s Mansion 3 (31 października).

Lukardis
Autor: Lukardis

0 0 vote
Ocena
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Velans
Admin
8 miesięcy temu

Podoba mi ta publikacja :). Zastanawiam się też skąd czerpiesz tyle informacji xD.

Velans
Admin
8 miesięcy temu

Największym zaskoczeniem dla mnie było opóźnienie Watch Dogs: Legion oraz Gods & Monsters ze strony Ubisoftu :). The Last of Us nie kręci mnie od jedynki, a dwójka to dopiero festiwal brutalności :D. Gunsliger na Switcha zaś chyba najbardziej mnie przekonał :).

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x