Wielu Trekkie może być ciekawych, że ktoś taki jak Jeff Bezos (który dał złą radę widzom „Władcy Pierścieni: Pierścieni Mocy”) byłby Trekkie. W końcu akcja „Star Trek” rozgrywa się w społeczeństwie postkapitalistycznym, w którym motywacją ludzkości nie jest już gromadzenie bogactwa. Klasa została w zasadzie wymazana, a technologia pozwala każdemu żyć wygodnie i niczego nie pragnąć. Tymczasem Jeff Bezos jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek szacuje się na ponad 237 miliardów dolarów. Jest właścicielem Amazona i „Washington Post”, a w ostatnich latach rozprowadza swoje pieniądze wśród amerykańskiej prawicy, okazując wsparcie finansowe najbardziej okropnym politykom w kraju. Powstrzymał także „Post” od poparcia Kamali Harris na prezydenta. Bezosa określa się jako oligarchę i z pewnością jest jednym z najbardziej podstępnych hiperkapitalistów na Ziemi. Nie są to filozoficzne wizje futurystycznej utopii Gene’a Roddenberry’ego.

Jednak tam, gdzie Bezos i „Star Trek” pokrywają się, jego zainteresowanie gwiazdami. Bezos jest właścicielem Blue Origin, prywatnej firmy produkującej rakiety, która od lat wysyła statki kosmiczne w górne warstwy atmosfery. Rzeczywiście, w 2022 roku gwiazda „Star Treka” William Shatner przeleci rakietą Blue Origin, duchowo jednocząc Treka i Bezosa w nieuchwytny sposób. Bezos z pewnością nie jest pacyfistycznym komunistą, jakiego można zobaczyć w „Star Treku”, ale wydaje się, że chce wysyłać ludzi w kosmos. Bezos jest także głównym inwestorem w Fandom.com, serwisie internetowym, na którym znajduje się Memory Alpha, największa w Internecie strona fanowska „Star Trek”.

Tak się składa, że ​​Bezos miał już kontakt z Trekiem w 2016 roku, kiedy zagrał epizod w 13. filmie fabularnym z serii „Star Trek Beyond” Justina Lina. Według Memory Alpha Bezos grał obcego lekarza… o imieniu Bezos.

Jeff Bezos zagrał lekarza kosmitów w Star Trek Beyond

Jeff Bezos będzie nie do poznania. W „Star Trek Beyond” nie tylko pojawia się na ekranie przez kilka sekund, ale jego słynna łysa głowa jest pokryta wyszukanym makijażem kosmitów. Pojawił się na początku filmu, kiedy została przedstawiona postać Kalara (Lydia Wilson). Kalara pojawiła się w kapsule ratunkowej i została uratowana przez USS Enterprise. Została przywieziona na statek i przesłuchana przez kapitana Kirka (Chris Pine), kiedy ujawniła, że ​​uciekła przed katastrofą otaczającą planetę Altamid i że jej statek utknął tam. Enterprise udaje się do Altamidu po pomoc, ale to była pułapka. Ogromny rój miniaturowych statków szturmowych rozsadza Enterprise na kawałki, a załoga musi uciec na powierzchnię planety, aby przeżyć.

Podczas przesłuchania Kalara była skanowana i badana przez kadrę lekarzy Federacji, najwyraźniej upewniających się, że wszystko z nią w porządku. Jednym z takich lekarzy był Jeff Bezos.

Według Memory Alpha miłość Bezosa do „Star Treka” objawia się na wiele sposobów. Kupił jeden z ośmiostopowych modeli filmowych USS Enterprise, który był używany w niektórych filmach fabularnych Treka. Nazwała swojego psa Kamala na cześć postaci granej przez Famke Janssen w „Star Trek: Następne pokolenie”. Bezosowi spodobała się także „kolejna generacja” komputerów aktywowanych głosem i najwyraźniej dostosował do nich Alexę Amazona.

Polityka Bezosa może być całkowitym przeciwieństwem „Star Treka”, ale można mieć nadzieję, że pewnego dnia ponownie obejrzy serial i zrealizuje to. Biorąc pod uwagę, że grał w filmie, być może zostałby do tego zachęcony. Mężczyzna rozumie technologiczny element „Star Treka”, ale nie rozumie przesłania, że ​​jedność, pacyfizm i antykapitalizm są środkami do jego osiągnięcia.

Source link