W ciągu kilkudziesięciu lat Jim Backus zagrał w ponad 100 filmach i dziesiątkach programów telewizyjnych. W tym czasie mężczyzna wykazał się wyjątkowym talentem, grając nieefektywną głowę rodziny Starków w „Buntowniku bez powodu” i podkładając głos ukochanej postaci z kreskówki Mister Magoo w latach 1949–1989. Ale Backus zyskał sławę także grając tę ​​rolę. Kolejny milioner: elitarny Thurston Howell III w „Wyspie Gilligana”.

Aktor był obecny od początku, kiedy obsadzenie go w filmie „Wyspa Gilligana” w roli Howella doprowadziło do zmiany scenariusza w ostatniej chwili. Backus wystąpił we wszystkich trzech sezonach serialu komediowego CBS, a następnie podkładał głos postaciom w animowanych spin-offach „Gilligan’s Planet” i „The New Adventures of Gilligan”. Ale wcielił się także w tę rolę we wszystkich trzech filmach telewizyjnych: „Rozbitkowie na wyspie Gilligana”, „Ratunek z wyspy Gilligana” i „Harlem Globetrotters na wyspie Gilligana”.

Niestety, jego późniejsze występy ograniczały się do krótkiej epizodu na końcu filmu. Biorąc pod uwagę wkład Backusa w franczyzę, może wydawać się dziwne, że nie znalazł się w finałowym filmie telewizyjnym „Wyspa Gilligana”. Niestety zarówno on, jak i scenarzyści nie mieli innego wyboru, ponieważ stan zdrowia Backusa nie pozwolił mu na większe zaangażowanie się w film z 1982 roku.

Krótki występ Jima Backusa w The Harlem Globetrotters na wyspie Gilligana

„The Harlem Globetrotters on Gilligan’s Island” przedstawia oryginalną obsadę prowadzącą ośrodek wypoczynkowy na nieznanej wcześniej wyspie, gdzie utknęli na trzy sezony oryginalnego serialu. Właścicielem trafnie zatytułowanego kurortu The Castaways jest Thurston Howell III, który jest nieobecny przez większość filmu, zajmując się sprawami w swoim domu. Jego syn, Thurston Howell IV (David Rupprecht), prowadzi firmę pod nieobecność ojca. Fabuła przedstawia Harlem Globetrotters przybywających na wyspę po tym, jak ich samolot rozbija się podczas burzy. Pod koniec filmu Zespół Superstar mierzy się z zespołem robotów zwanych Nowymi Niezwyciężonymi, którym udaje się pokonać cyborgi, wykonując swój charakterystyczny koszykarski trik. Jeśli to brzmi dziwnie, tak jest. Ale z drugiej strony częścią uroku „Wyspy Gilligana” było częste przyjęcie kompletnych nonsensów.

Jednak pośród szaleństwa w „The Harlem Globetrotters on Gilligan’s Island” udało się dać Jimowi Backusowi krótką epizodyczną rolę, pozwalając aktorowi po raz ostatni wcielić się w jedną ze swoich najważniejszych ról w akcji na żywo. Podczas kręcenia filmu telewizyjnego Backus faktycznie cierpiał na chorobę Parkinsona, u której niedawno zdiagnozowano. Oznaczało to, że włączenie go do głównej obsady w zasadzie nie wchodziło w grę, więc syn Thurstona Howella został wpisany w tę historię. W rezultacie Thurston pojawia się na końcu filmu, gratulując drużynie zwycięstwa i oferując darmowy pobyt w ośrodku (oczywiście poza sezonem).

Jim Backus dał z siebie wszystko dla The Harlem Globetrotters na Gilligan’s Island

Producent Lloyd J. Schwartz, syn twórcy „Wyspy Gilligana” Sherwooda Schwartza. Schwartz kiedyś mówił Świat kobiety Opisując prace nad filmem „Harlem Globetrotters na wyspie Gilligana”, Jim Backus zadzwonił do Sherwooda Schwartza i zapytał, czy mógłby „popracować” nad filmem. „W rezultacie przepisaliśmy scenariusz tak, aby pan Howell przyjechał na wyspę i napisał kilka linijek. Nie miał już energii na nic więcej” – wyjaśnił Lloyd Schwartz.

Lloyd J. Według Schwartza, po występie w swoim epizodzie, Backus podszedł do Sherwooda Schwartza i zapytał, jak on to zrobił. Twórca serialu zachęcał w swojej odpowiedzi, ale Backus nadal go zadawał i pytał: „Ale czy byłem zabawny?” Lloyd J. Schwartz poinformował, że jego ojciec odpowiedział: „Tak, Jim, byłeś zabawny. To dobrze”, zanim para „odeszła razem”. Lloyd J. Według Schwartza „Wszyscy na planie płakali, bo wiedzieli, że to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy widzą Jima”.

Po „Wyspie Gilligana” Backus ponownie wcielił się w rolę Thurstona Howella III w serialu animowanym „Gilligan’s Planet”, emitowanym w latach 1982–83 w telewizji CBS. Według niego przez resztę życia wypowiadał się w imieniu pana Magoo, aż do jego śmierci na zapalenie płuc w 1989 roku. New York Timesa Pośmiertny. Dzięki swojej wytrwałości, dzięki której dostał niewielką rolę w filmie „The Harlem Globetrotters on Gilligan’s Island”, do chwili śmierci mógł także wystąpić we wszystkich aktorskich projektach „Gilligan’s Island”.

Source link