W ostatnich latach seria „NCIS” pożegnała się z niektórymi ukochanymi serialami. W 2023 r. „NCIS: Los Angeles” zakończyło się po 14 sezonach i 322 odcinkach, co stanowi znakomity wynik jak na każdy program telewizyjny. Niestety, „NCIS: Hawaje” nie doczekały się takiej trwałości, gdyż w 2024 roku po trzech sezonach trafiły na pień. Co więcej, nigdy nie miał szansy na zapewnienie wspaniałego finału serialu wszechczasów, ponieważ nikt nie spodziewał się, że zostanie anulowany, więc zakończył się rozczarowującym napięciem. Dlaczego więc CBS zdecydowało się anulować serial?

zgodnie z dokumentacją RóżnorodnośćPrezes CBS Entertainment, Amy Reisenbach, ujawniła, że ​​„NCIS: Hawaje” zostało odwołane z kilku powodów, w tym takich jak strajk SAG-AFTRA w Hollywood i chęć odświeżenia stosunków między nimi. Oto, co miał do powiedzenia:

„Wszystko wróciło naprawdę mocne (po strajku w Hollywood), ale ostatecznie musimy przyjrzeć się spójności harmonogramu. Musimy całościowo ocenić finanse i występy, a następnie podejmiemy trudne decyzje”.

Sezon 3 „NCIS: Hawaje” osiągnął dobre oceny, a serial przez większość tygodni oglądał średnio ponad 5 milionów widzów. Niestety solidne oceny nie wystarczyły, aby go uratować, a inne hitowe programy zostały wysłane wraz z popularnym procesem.

NCIS: Hawaje padły ofiarą czyszczenia sieci

Jak wspomniano wcześniej, serial „NCIS: Hawaje” został wycięty ze względu na chęć dyrektorów CBS dodania nowych programów do harmonogramu stacji. Na szczęście dla fanów serii proceduralnej niektóre z tych seriali stanowią część uniwersum „NCIS”, na przykład „NCIS: Sydney”, „NCIS: Origins” i nadchodzący spin-off „NCIS: Tony & Ziva”.

Dla porównania, stacja CBS podjęła także szokującą decyzję o odwołaniu serialu „Blue Bloods” Toma Sellecka mniej więcej w tym samym czasie, gdy fani dowiedzieli się, że serial „NCIS: Hawaii” nie zostanie wznowiony. Program o policjantach od ponad dekady jest jednym z największych hitów stacji, a obsada i ekipa chciała nadal tworzyć nowe odcinki. Jednak CBS uznało, że konieczna jest zmiana i wezwało do jej zakończenia. Podobnie, pomimo zdobywania dobrych ocen i przynależności do jednej z najważniejszych franczyz sieci, „CSI: Vegas” zostało anulowane po trzech sezonach w 2024 roku.

Jednak w przeciwieństwie do „Błękitnokrwistych” „NCIS: Hawaje” nigdy nie miało okazji zakończyć się na własnych warunkach. Szkoda, bo finał trzeciego sezonu postawił kilka interesujących pytań przed planowaną niegdyś czwartą częścią.

Anulowanie serialu NCIS: Hawaii wprawia twórców serialu w szok

Ostatni odcinek „NCIS: Hawaje” kończy się, gdy agentka specjalna Jane Tennant (Vanessa Lachey) wraca do domu i zastaje czekającą na nią córkę. Zamiast tego zastaje swoją mentorkę Maggie Shaw (Julie White) czekającą w salonie. Shaw prosi Tennanta, aby się napił, po tym jak zmartwiona matka pyta o miejsce pobytu córki, a ekran robi się czarny. To dobry sposób na zakończenie sezonu i budowanie oczekiwań na następny, ale showrunnerzy John Nash, Christopher Silber i Matt Bosack podkreślają linia telewizyjna Że teraz będą o tym myśleć inaczej.

„Gdybyśmy wiedzieli, że to nadejdzie, prawdopodobnie nie zakończylibyśmy serialu tak łatwo. Fakt, że studio i sieć nas nie powstrzymały, sprawia wrażenie, jakby nie mogli tego przewidzieć. To dało nam nasze Bardzo podobał mi się ten program i wiem, że innym też się podobał, ale branża telewizyjna to kapryśna gospodyni i nie można podejmować decyzji biznesowych osobiście, ale to wciąż boli”.

Twórcy przekomarzali się, że zniknięcie córki Tennanta ma związek z historią agenta jako szpiega i dotyczyć będzie także jej matki. Niestety, fani prawdopodobnie nigdy nie zobaczą tej historii na ekranie, ponieważ decyzja o anulowaniu „NCIS: Hawaii” wydaje się ostateczna.

Source link