Recenzja God’s Trigger

W erze dążenia do fotorealistyczności i zapewnienia najlepszych efektów graficznych niezależne studio One More Level podchodzi do sprawy trochę inaczej i serwuje nam grę jedyną w swoim rodzaju, a mianowicie krwawe i szybkie God’s Trigger o “komiksowej” oprawie graficznej i widoku z lotu ptaka, w które zagramy na flagowych konsolach Sony i Microsoft’u.

Historia przedstawiona w tytule opowiada o dwójce bohaterów – Harry’m, czyli zbuntowanym żołnierzu niebios oraz Judy, która jest uciekinierką z piekła, do którego za żadne skarby nie chce wrócić. Ich zadaniem jest rozprawienie się z czterema Jeźdźcami Apokalipsy.

W trakcie gry eliminujemy hordy przeciwników, wykorzystując miecz Harry’ego i ostrze na łańcuchu Judy, znalezione bronie oraz specjalne zdolności naszych bohaterów, przy czym taktyka z jaką zaatakujemy adwersarzy jest dowolna – można zrobić to po cichu lub “wjechać z buta” i urządzić krwawą jatkę – technika dowolna. W ramach pomocy możemy oznaczać nieporuszających się przeciwników, po czym nasza postać automatycznie wceluję się w nią przy ataku. Oczywiście, sianie rozwałki przeplata się z zadaniami takimi jak zniszczenie danych obiektów. Podczas rozgrywki natrafimy także na przeszkody przez które przejść może tylko jeden z herosów, więc zawsze za pomocą jednego przycisku możemy zmienić postać na drugą.

Znajdziemy też element prosto z gier RPG, czyli rozwój postaci. W zamian za zabójstwa dokonane podczas poziomu, otrzymujemy punkty doświadczenia, których liczbę możemy zwiększyć poprzez efektowne kombinacje. Natomiast, poprzez awansy postaci odblokowujemy nowe skille, które możemy ulepszać poprawiając m.in. ich czas działania lub zasięg.

Na pochwałę na pewno zasługuje tryb kooperacyjny, do którego ta gra jest wprost stworzona. Decyzje podejmowane w ułamkach sekund, ustawianie się plecami do przyjaciela i wzajemnie ratowanie się z opresji to coś co potrafi wcisnąć w kanapę dwojga graczy na długie godziny nabijania combo’sów. Razem z pasującym soundtrackiem tworzy to bardzo klimatyczną otoczkę, która zadowoli niejedną, nawet wybredną osobę.

Na starcie, zostajemy przywitani wyborem poziomu trudności (3 do wyboru) oraz samouczkiem w formie prologu. Niestety, gra nie oferuje trybu sieciowego, lecz pozwala nam odczuć pewną nostalgię i zagrać z przyjacielem na jednej kanapie. Natomiast, po ukończeniu fabuły, zawsze można pobawić się w trybie arcade i pobijać swoje wyniki w różnych lokacjach. Produkcja ma mieć premierę 18 kwietnia 2019 a jej wydawcą jest Techland.

Hashu
Autor: Hashu

God's Trigger

8

Ocena ogólna

8.0/10

Plusy

  • Ciekawa oprawa graficzna
  • Brak schematów
  • Klimatyczny soundtrack
  • Krwawa masakra

Minusy

  • Po czasie może nudzić
  • Brak online
  • Dość wymagająca
0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x