Realistyczna symulacja czyli Dirt Rally 2.0 zapowiedziany! Premiera w lutym 2019 roku

Twórcy mogą już otwarcie mówić o następnej odsłonie serii DiRT za sprawą oficjalnego ujawnienia gry. Seria DiRT jest znana z realistycznego podejścia do odwzorowania rajdów. Dodatkowo DiRT Rally jest najbardziej wymagającą grą z serii, więc w DiRT Rally 2.0 otrzymamy zapewne symulacje z prawdziwego zdarzenia. Sądze, żę będzie to gra tylko dla najwytrwalszych. Chyba, że twórcy pójdą drogą DiRT 4, który pojawił się po DiRT Rally i jest nieco uproszczony.

Ścigać będzie można się na sześciu rajdowych terenach, które zostały dopracowane co do szczegółu – Nowa Zelandia, USA, Polska, Argentyna, Hiszpania i Australia. DiRT Rally 2.0 posiadać będzie również licencje FIA World Rallycross Championship, więc nie zabraknie dużego wyboru wyścigów Rallycross. Więcej terenów ma być udostępnionie po premierze jako płatne dodatki, albo w rozszerzonych edycjach gry (jako mały Season Pass).

Gra ma być mocno wspierana po premierze. Twórcy zaznaczają również, że premiera będzie tylko początkiem. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. Model jazdy pewnie dużo się nie zmieni więc o dobrą jakość możemy być spokojni. Szczególnie ciekawy jestem czy twórcy nie przedobrzą z symulacją, by aż odpychała mniej zaawansowanych kierowców. Mistrzowie Kodu muszą wynaleźć odpowiedni balans dla kolejnej odsłony.

Oprócz tego co wspomniałem wyżej nowością ma być nowa klasa pojazdów GT. Zaś przy tworzeniu gry pracowali również prawdziwy rajdowcy ulepszając z dania na dzień między innymi model hamowania.

DiRT Rally 2.0 dostępny będzie od 26 lutego 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcami gry jak i wydawcą jest Codemasters.

Nie obejdzie się też bez oficjalnej zapowiedzi wideo DiRT Rally 2.0.

Velans
Autor: Velans

Administrator i redaktor naczelny Consolezone.pl

0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x