Kim jest Im w One Piece? Zwiastun sagi Wano

Wróciłem dzisiaj do jednej z gier One Piece i zabrało mnie na małe spekulacje. Dodatkowo w One Piece pojawiło się kilka tajemnicznych niewiadomych, w sadze Reverie, które moim zdaniem odegrają olbrzymią role w całej fabule One Piece. W tym wpisie napisze co sądzę o Im, czyli podobno największym wrogiem. Oraz co nieco będzie o zbliżającej się nowej sadze w One Piece w Kraju Wano.

Wyżej wspomniałem o Imie jako wrogu, jednak w mojej opinii Im to po pierwsze kobieta w One Piece. I to bardzo niezwykle ważna. Bo jak widzieliśmy w aktualnym 889 odcinku One Piece, Im zasiadł na Pustym Tronie i w tym czasie klęknęła przed nim całą piątka Starszyzny – Przywódcy Globalnego Rządu. Zasiadając zaś na Pustym Tronie może tylko władca całego świata w One Piece.

Pusty Tron ulokowany jest w samym centrum świata One Piece w Mariejois w zamku Pangea. Pod tronem znajduje się dwadzieścia mieczy, symbolizujące królestwa, które założyły Globalny Rząd podczas Pustego Wieku. Tajemniczy Pusty Wiek na ten czas w One Piece wspominany był też nielicznie, ale w nim wydarzyło się coś ogromnie ważnego i od tego momentu został uformowany Globalny Rząd by zapobiec takim wydarzeniom.

Wracając do Im. W internecie można natknąć się na nazwanie Im jako ‘villan‘ czyli czarny charakter, jednak moim zdaniem Im to kobieta, która przeznaczona jest dla władcy One Piece, albo jest jego częścią. Dosłownie oraz nie. Bo jak wiemy cała seria Eiichiro Ody kręci się wokół odnalezienia tytułowego One Piece. Czym jest One Piece jeszcze nie wiadomo oficjalnie. Ale podczas sagi Wojny na Marineford, Białobrody konając powiedział “One Piece istnieje!“. To zdanie wraz z pojawieniem się Im w anime natchnęło też do napisania tego wpisu. Temat Im też wciąż nie jest odkryty w mandze, która jest nieco na przodzie fabuły serii.

Prawda, że rodzą się nowe pytania? I to tylko te ekscytujące. Co jeszcze wiemy o Im? Przed samym wejściem na Pusty Tron, Im przebywał w ogrodzie otoczony motylami i listami gończymi Luffiego, Czarnobrodego, Shirahoshi i Vivi. To też może oznaczać, że Im to nie czarny charakter. A listy gończe zapewne służyły by wybrać osobę, o którą zapytała Starszyzna po wejściu Im na Pusty Tron.

Teraz zamiast spekulacji, co nieco o zbliżającej się nowej sadze w One Piece w Kraju Wano. Saga Wano rozpocznie się z odcinkiem 892 anime w dniu 7 lipca 2019 roku. Przeniesie ona bohaterów do kraju samurajów i nie tylko. Zwiastun sagi Wano udostępniam poniżej. Jeśli macie jakieś opinie o wpisie albo One Piece zapraszam do komentarzy niżej.