Kandagawa Jet Girls już w styczniu

Jest pewien typ gier, który cieszy moje zdegenerowane serduszko. Zasadniczo, to interaktywny odpowiednik japońskiej logiki pt. “wszystko jest lepsze, gdy doda się do tego cycki”. Po co grać w Dynasty Warriors, jak można w Senran Kagura? Po co w Mario Kart, jak można w Kandagawa Jet Girls?

Jeśli można zamysł tej gry streścić w jednym, krótkim zdaniu, byłyby to “Wyścigi na skuterach wodnych z homoerotycznymi podtekstami”. Za Kandagawa Jet Girls odpowiada studio Marvelous, znane z takich hitów o podobnym (nomen omen) kalibrze, jak wspomniane już Senran Kagura oraz Valkyrie Drive. Ściganie jednak nie ograniczy się do konieczności pokonania trasy w jak najszybszym czasie – każdy skuter pilotowany jest przez dwie dziewczyny, z których jedna pilotuje, a druga pełni funkcję snajpera. Posługującego się pistoletem na wodę.

Podobnie jak w przypadku Valkyrie Drive, KJG jest projektem łączonym. Już w październiku wystartuje emisja anime, w którym dodatkowo będzie dane poznać nam postaci, które występują w samej grze – na razie znamy je tylko z promocyjnego wideo. Pod względem gameplayowym szykuje się typowa, arcade’owa ścigałka – gracz ma mieć kontrolę zarówno nad postacią “kierowcy” jak i “snajpera”, zamieniając używaną postać w dogodnym momencie. Jedna z nich zbiera dopałki na torze oraz, oczywiście, prowadzi, natomiast druga korzysta ze zgromadzonych przedmiotów, żeby dopiec przeciwnikom. Potwierdzone zostały też trzy tryby rozgrywki, raczej standardowe – story mode, free mode z dowolnymi wyścigami przeciwko SI oraz multiplayerem do 4 osób.

Wiadomo również, że w grze możliwa będzie kustomizacja ścigaczy oraz postaci. Został wypuszczony już pierwszy gameplay, a sama gra ma ukazać się w Japonii 16 stycznia 2020 roku na PS4. Chwilowo brak informacji o wydaniu europejskim. Może i nie ma się co nastawiać na nic wyjątkowego, ale w swoją niszę trafi na pewno – to w końcu Splashdown dla degeneratów, do tego z pistoletami na wodę.

Lukardis
Autor: Lukardis

0 0 vote
Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x