Handheldy powrócą do łask z Nintendo Switch Lite. Wielka zapowiedź konsoli

Widzieliście zapowiedź Nintendo Switch Lite albo czytaliście o nowej konsoli przenośnej Nintendo? Jako, że warto, to ja również przybliże Wam nieco informacji o Nintendo Switch Lite. Handheldy mogą przeżyć nową młodość dzięki tej konsoli.

Nintendo Switch Lite to odsłona konsoli Nintendo Switch w wersji przenośnej. I zaprojektowana w celu gry poza naszymi stacjonarnymi konsolami czy ekranami monitorów. Warto porównać Nintendo Switch Lite do PlayStation Vita, bez żadnych ogródek. Pozostaje pytanie czy Nintendo odpowiednio wypromuje tą konsole. I moich zdaniem, konsole przenośne osiągną nowe szczyty z Nintendo Switch Lite. Tak jak widać na oficjalnej zapowiedzi konsoli, która trafia w samo sedno przenośnej gry.

Jeśli chodzi o dostępne gry na Nintendo Switch Lite, konsola uruchomi wszystkie gry z biblioteki Nintendo Switch, które posiadają tryb handheld. W niektórych przypadkach mogą się pojawić restrykcje z grafiką czy zawartością, ale to będzie do zbadania bardziej dokładniej po premierze konsoli. A jak już piszę o premierze, Nintendo Switch Lite wydany zostanie 20 września 2019 roku. Czyli za dwa miesiące, tylko. Należa się kudosy dla Nintendo za dość szybką premierę od zapowiedzi konsoli.

Cena Nintendo Switch Lite to $199, w przeliczeniu około 750 złotych. Jednak po szybkich researchu internetu, polskie ceny przedpremierowo wynoszą do 1000 złotych. Konsola wydana zostanie w trzech kolorach, żółtym, szarym oraz turkusowym.

Dodać również trzeba, iż Nintendo Switch Lite to w pełni przenośna konsola – nie posiadać będzie odłączanych Joy-Conów, wyjścia dla wyświetlacza TV czy stacji dokującej. Takiej konsoli potrzebuje Nintendo po wydaniu Nintendo Switch. Uważam to za oczywisty ruch firmy, który ożywi znacznie środowisko konsol przenośnych. Bo chodzi o to by cieszyć się grą wszędzie.

Please Login to comment
Facebook
Twitter
YouTube