CI Games zwolniło twórców Lords of the Fallen 2

Jeszcze kilka tygodni temu za Lords of the Fallen 2 odpowiadało amerykańskie Defiant Studios. Jednak w obliczu nie zadowolenia z postępu prac nad grą, polskie CI Games postanowiło wypowiedzieć umowe studiu z Nowego Jorku. Powodem była słaba jakość jednego z dem Lords of the Fallen 2, którego CI Games trzykrotnie zleciła poprawe.

Defiant Studios pracowało nad Lords of the Fallen 2 od czerwca 2018 roku. Studio zdecydowało wtedy o zaczęciu tworzenia gry od zera, chociaż nad projektem wcześniej pracował Tomasz Gop.

Wypowiedzenie umowy opublikowane zostało 15 maja 2019 roku. Treść raportu zamieszczam niżej.

Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy zostało złożone z uwagi na nienależyte wykonanie przez Defiant kluczowego w świetle Umowy etapu pracy (Milestone nr 11), tzw. Vertical Slice, w jakości oczekiwanej przez Spółkę, określonej precyzyjnie w Umowie mimo trzykrotnego wezwania Defiant do poprawy jakości tego etapu prac.

Do dnia złożenia przedmiotowego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy Spółka wywiązała się w całości z płatności za wszystkie przyjęte od Defiant prace, według zasad określonych w Umowie.

Spółka posiada dane oraz dokumentację projektową, w tym kod źródłowy, do gry Lords of the Fallen 2 . Spółka zamierza kontynuować prace nad Lords of the Fallen 2 za pośrednictwem wewnętrznego studia Spółki przy wsparciu zewnętrznych podwykonawców (outsource).

Czyli aktualnie nad Lords of the Fallen 2 pracuje samo CI Games, powierzając część pracy innym podwykonawcom. Dla przypomnienia serii, udostępniam jeden z elektryzujących zwiastunów Lords of the Fallen.

Pozostaje nam czekać na Lords of the Fallen 2 od polskiego CI Games. Swego czasu pierwsza odsłona gry pojawiła się w PlayStation Plus oraz w Xbox Games with Gold, więc jest to świetny czas by sprawdzić tytuł przed kontynuacją.

Please Login to comment