“Cena detaliczna PS5 będzie atrakcyjna dla graczy” – Mark Cerny

Dwa dni temu opublikowany został bardzo ważny wywiad z głównym architektem PS5 na stronie magazynu Wired. Mark Cerny w wywiadzie udzielił informacji na temat nowej generacji konsoli PlayStation. Dowiedzieliśmy się ogólnie o specyfikacji PS5 czy chociażby o wstecznej kompatybilności z PS4. Jest to pierwszy taki wywiad i zapowiedź nowej generacji od Sony.

W wywiadzie jednak zabrakło zdania o cenie PS5. Ten temat jest również niezwykle ważny i wrażliwy na spekulacje. Z pomocą przyszedł tweet autora wywiadu na Twitterze, o jego nieudostępnionej części.

“Wierzę, że będziemy mogli wydać konsole w sugerowanej cenie detalicznej, która będzie atrakcyjna dla graczy w świetle jej zaawansowanego zestawu funkcji.”

Mark Cerny

Tak możemy przeczytać w omawianym tweecie. Nie znamy na ten czas jeszcze oficjalnej nazwy nowej konsoli PlayStation czy daty zapowiedzi, jednak wiemy, że konsola nie trafi do sprzedaży w tym roku. Wywiad dostarcza nam ważnych informacji i jest jedyną oficjalną wzmianką o PS5, ale po więcej musimy poczekać.