W ostatnim dniu 2024 r Projekt NFLjeden z najbardziej zaskakujących wyborów pochodził z Chicagowskie Niedźwiedziekto zdecydował się wybrać gracza w czwartej rundzie.

Zajmując 122. miejsce w klasyfikacji generalnej, Bears zdecydowali się wybrać Iowa’s Tory’ego Tayloraktóry został drugim graczem w ciągu ostatnich 10 lat, który znalazł się w pierwszej 125. Chociaż Bears zajęli go wcześnie, dobrze, że tak zrobili, ponieważ mógł nie przebywać na szachownicy zbyt długo.

Według koordynatora zespołów specjalnych Bears, Richarda Hightowera, kilka innych zespołów przyglądało się Taylorowi i były one wściekłe na Bears za ukradzenie im gracza.

„Rozgniewaliśmy trenerów innych drużyn, mówiąc: «Nie mogę uwierzyć, że go wzięliście. Nie sądziliśmy, że to zrobicie»” – powiedział w tym tygodniu Hightower. podczas wywiadu CHGO Sports.

Hightower powiedział, że trenerzy przeciwnych drużyn byli „w dobrym tego słowa znaczeniu” zszokowani i że w zasadzie byli zazdrośni o wybór dokonany przez Chicago.

„My się pomyliliśmy, a wy zrobiliście to dobrze” – Hightower powiedział o reakcji, jaką spotkał się ze strony trenerów przeciwnych drużyn. „To fajne, gdy słyszysz, jak twoi rówieśnicy mówią takie rzeczy”.

Chociaż niektóre zespoły mogły nie być skłonne przyjąć gracza tak wcześnie, Niedźwiedzie musiały to zrobić, ponieważ obawiały się, że inna drużyna może wkroczyć i zabrać Taylora. Hightower wyraził uznanie dla dyrektora generalnego Ryana Polesa za to, że wykazał się odwagą i dokonał wyboru.

„Ukłony dla Ryana i jego sztabu, ponieważ (Taylor) nie przetrwałby do końca czwartej części i na pewno odpadłby w piątej” – powiedział Hightower. „Mam już to potwierdzenie od trzech zespołów”.

Podczas wywiad z Patem McAfee w zeszłym tygodniuPolacy potwierdzili, że zespół zdecydował się na wcześniejszy draft Taylora, bo obawiał się, że inny zespół go ukradnie.

„Nie spodziewałem się, że zajdzie dużo dalej. Zdecydowanie nie sądziłem, że będę w stanie go dogonić, gdy dotrzemy do piątej rundy” – powiedział Poles, za pośrednictwem NFL.com.

Dlaczego więc Bears byli skłonni przyjąć gracza tak wysoko w drafcie, skoro większość innych drużyn w przeszłości unikała takiego ruchu?

„Proces myślowy ma sprawić, że każdy, z kim gramy, będzie naprawdę czuł się niekomfortowo” – powiedział Poles. „Nie grałem zbyt wiele w NFLale wiem, że wbiegnięcie na boisko i dostrzeżenie piłki w promieniu 10 jardów jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Czasami jest to przygnębiające. Uwielbiam wykorzystywać pozycję w polu. I to naprawdę powinno nam pomóc w zdobyciu punktów.”

Taylor był atrakcyjnym kandydatem, ponieważ zakończył karierę jako jeden z najlepszych graczy w historii FBS.

W sezonie 2023 Taylor przepłynął łącznie 4479 jardów, co pobiło rekord NCAA w jednym sezonie, który utrzymywał się przez 85 lat. W zeszłym sezonie osiągał także średnią na poziomie 48,2 jarda na punt, co również pobiło rekord jednego sezonu. W ciągu swojej czteroletniej kariery osiągał średnio 46,3 jardów na punt, co było kolejnym rekordem NCAA.

W zeszłym sezonie Bears zajęli ostatnie miejsce w NFL pod względem jardów netto na łódkę, a Taylor powinien pomóc rozwiązać ten problem w 2024 roku.źródło