Drabina play-offów NHL 2024: harmonogram play-offów Pucharu Stanleya, wyniki, godziny rozpoczęcia sobotnich meczów 2. rundy

Druga runda play-offów Pucharu Stanleya z pewnością rozpoczęła się ekscytująco. Akcja była kontynuowana w piątek, a jeden mecz zakończył się dogrywką.

W drugim meczu z rzędu Florida Panthers uciekły i ukryły się przed Boston Bruins w serii półfinałów konferencji. Pantery prowadziły 4:0 na początku trzeciej tercji, zanim Bruins w ogóle weszli na boisko. Boston zmniejszył deficyt do 4:2, ale było to tak blisko, jak tylko było to możliwe w meczu. Pantery przypieczętowały zwycięstwo w trzecim meczu kilkoma bramkami w końcówce i końcowy wynik 6-2.

Matthew Tkachuk dodał trzy asysty do swojego dorobku posezonowego i obecnie w ośmiu rozegranych meczach ma na swoim koncie 13 punktów. Jeśli chodzi o drużynę Bruins, atak nadal stanowi wyzwanie, a Brad Marchand nie oddał nawet celnego strzału.

W piątkowej końcówce meczu Edmonton Oilers i Vancouver Canucks toczyły wyrównaną walkę przez cały mecz. Vancouver objęło prowadzenie 3:2 w trzeciej kwarcie, ale Connor McDavid po raz pierwszy w serii trafił do siatki i wyrównał na 3:3. W dogrywce obrońca Oilers Evan Bouchard odbił się przyjacielsko od kija obrońcy Canucks Iana Cole’a i zdobył zwycięskiego gola, a seria zakończyła się remisem 1:1 dla Edmonton.

W sobotni wieczór drużyna Carolina Hurricanes będzie starała się nie dać się zmiażdżyć New York Rangers w czwartym meczu. Następnie Colorado Avalanche i Dallas Stars rozegrają kluczowy trzeci mecz w Denver, przy wyniku 1:1 w tej serii.

Struktura play-offów wygląda następująco:

• Zwycięzca dywizji, który zdobędzie najwięcej punktów w każdej konferencji, zmierzy się w pierwszej rundzie z drugą drużyną z dziką kartą. Zwycięzca dywizji z mniejszą liczbą punktów w każdej konferencji zmierzy się w pierwszej rundzie z najlepszą drużyną z dziką kartą.
  • Każda seria będzie rozgrywana w formacie best-of-seven.
  • Przewaga na własnym lodowisku przypada drużynie z najwyższym rozstawieniem w pierwszych dwóch rundach play-offów. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w sezonie zasadniczym, ma przewagę na własnym lodzie w finałach konferencji i finale Pucharu Stanleya.

Poniżej możesz śledzić każdą serię w pierwszej rundzie wraz z aktualizacją wyników i wyników każdego meczu. Dodaj tę stronę do zakładek na czas trwania fazy play-off, aby być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na lodzie.