AirPods Pro mogą być moimi ulubionymi słuchawkami w historii. Brzmią świetnie, świetnie pasują i mają tak wiele funkcji, które czynią je dla mnie niezbędnymi. Teraz, gdy jesienią tego roku z linii produkcyjnej zejdzie iOS 18, słuchawki douszne staną się jeszcze lepsze.

Dziś gospodarzem było Apple ŚWDC 2024 i ogłosił iOS 18, iPadOS 18, tvOS 18, watchOS 11, VisionOS 2 i macOS Sequoia. Zaprezentowano także Apple Intelligence, czyli wielkie wejście w świat generatywnej i wspomagającej sztucznej inteligencji. Mimo to trochę nowości AirPods Pro funkcje mogą być tymi, na które czekam najbardziej.

Jedną z najważniejszych funkcji dostępnych w AirPods Pro są interakcje Siri, które umożliwiają interakcję z rozmowami telefonicznymi, wiadomościami, powiadomieniami i nie tylko, po prostu kiwając głową lub potrząsając głową. To świetne rozwiązanie dla każdego z nas, kto myślał, że będzie wyglądać dziwnie, losowo rozpoczynając rozmowę z Siri w obecności innych osób.

AirPods to jeden z najlepszych sposobów interakcji z Siri w podróży, a dzięki interakcjom Siri to doświadczenie staje się jeszcze bardziej osobiste, prywatne i wygodne. Użytkownicy AirPods Pro będą mogli po prostu kiwnąć głową na tak lub delikatnie potrząsnąć głową na nie, aby odpowiedzieć na komunikaty Siri, co jest szczególnie przydatne w zatłoczonych lub cichych miejscach, gdzie nie chcą rozmawiać na głos. Dzięki uczeniu maszynowemu w chipie H2 funkcja Siri Interactions umożliwia użytkownikom odbieranie i odrzucanie połączeń, interakcję z wiadomościami, zarządzanie powiadomieniami i wiele więcej — a wszystko to bez mówienia.

Izolacja głosu będzie dostępna z iPhone’a na AirPods Pro. Źródło obrazu: José Adorno dla BGR

Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że Voice Isolation przenosi się teraz z iPhone’a, iPada i komputera Mac bezpośrednio na słuchawki AirPods Pro. Moi rodzice ciągle narzekają, jak wieje wiatr, kiedy wzywam ich na spacer, więc szczególnie docenię tę funkcję.

Od chwili ich wprowadzenia słuchawki AirPods są wygodnym sposobem utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi, współpracownikami i bliskimi. Aby zapewnić najlepszą jakość rozmów niezależnie od warunków otoczenia, w słuchawkach AirPods Pro wprowadzono izolację głosu, rozszerzając rewolucyjną funkcję dostępną na komputerach Mac, iPhone i iPad. Uczenie maszynowe działające na chipie H2 słuchawek AirPods Pro i sparowanego telefonu iPhone, iPada lub komputera Mac izoluje i poprawia jakość głosu, usuwając jednocześnie znaczące szumy tła – takie jak wiatr wokół rozmówcy – dla słuchacza.

AirPods Pro są jeszcze lepsze dzięki opóźnieniom dźwięku w grach.

Ostatnią funkcją dostępną w AirPods Pro jest spersonalizowany dźwięk przestrzenny. Czekaj, już to mieli! To prawda, ale teraz dźwięk przestrzenny pojawia się w grach! AirPods Pro działają jeszcze lepiej w grach dzięki poprawionym opóźnieniom i jakości głosu przy 16-bitowym dźwięku 48 kHz.

Dzięki doskonałej jakości dźwięku słuchawki AirPods są także niesamowitym towarzyszem gier, a nowe aktualizacje jeszcze bardziej zwiększają te wrażenia. Spersonalizowany dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy będzie dostępny do grania na słuchawkach AirPods (3. generacji), AirPods Pro i AirPods Max — zapewniając wciągający dźwięk, który klienci pokochali podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów i programów. Korzystając ze słuchawek AirPods Pro, gracze będą mieli teraz najlepsze opóźnienie dźwięku bezprzewodowego, jakie firma Apple kiedykolwiek zapewniła do gier mobilnych. Użytkownicy słuchawek AirPods Pro mogą także cieszyć się lepszą jakością głosu, w tym dźwiękiem 16-bitowym i 48 kHz, podczas rozmów z członkami drużyny i innymi graczami. Aby ułatwić wdrożenie najbardziej wciągających wrażeń słuchowych w grach z zaawansowanym projektowaniem dźwięku, dostępny jest teraz interfejs API dla programistów.

Wszystko to razem sprawia, że ​​AirPods Pro są jeszcze lepsze. Podoba mi się to, że Apple stale udoskonala słuchawki douszne dzięki aktualizacjom oprogramowania, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Nadal dziwnie jest kupować parę słuchawek, które można ulepszyć dzięki aktualizacjom, ale po tym, jak cieszyłem się tymi aktualizacjami w zeszłym roku, jestem całkowicie za tym.

źródło