Kiedy w 2022 roku powieść dla dzieci AA Milne’a „Kubuś Puchatek” z 1926 r. w końcu trafi do domeny publicznej, reżyser Rhys Frack-Waterfield będzie z niecierpliwością wyczekiwać tej premiery. Przez kilka dziesięcioleci Kubuś Puchatek był własnością Disneya, a korporacyjny megalit zawsze chronił jego własność. Puchatek był delikatnym i kapryśnym przedłużeniem marki Disneya. Kiedy Disney utracił wyłączne prawa, Frick-Waterfield postanowił wsadzić mu kciuk w oko i nakręcić „Kubuś Puchatek: Krew i miód”, niewiarygodnie tani i przerażająco kiepski slasher, będący nową wersją ulubionego przez wszystkich głupstwa -stary niedźwiedź. Lommox, dwumetrowy zabójca.

Chociaż „Krew i miód” to okropny film, ciekawscy widzowie zaczęli go oglądać z chorobliwej ciekawości, a film zarobił 7,7 miliona dolarów przy skromnym budżecie wynoszącym 100 000 dolarów. Sukces zainspirował firmę Frack-Waterfields nie tylko do stworzenia „Kubuś Puchatek: Krew i miód 2”, ale także do ogłoszenia całej serii innych klasyków z dzieciństwa należących do domeny publicznej, zinterpretowanych na nowo jako tanie slashery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „Piotruś Pan’s Neverland Nightmare”, „Bambi: The Reckoning”, „Pinocchio: Unstrung” i „Poohniverse: Monsters Assemble” ukażą się w 2025 roku. To drugi najgorszy projekt zaplanowany na 2025 rok.

Tak się składa, że ​​„Krew i miód” nigdy nie został wydany w Chinach i dlatego możesz być podejrzliwy, ponieważ wszystkie obrazy Kubusia Puchatka są w Chinach zwykle cenzurowane. Wydaje się, że w serii satyrycznych memów internetowych porównano Disneyowską wersję Kubusia Puchatka do Sekretarza Generalnego Chin Xi Jinpinga, który również jest pulchny. Krążą pogłoski, że Komunistyczna Partia Chin jest wściekła z powodu takiego zaniedbania swojego przywódcy, w wyniku czego wiele zdjęć pluszowych misiów Milne’a zostało utajnionych przed opinią publiczną. „Kubuś Puchatek: Krew i Miód” z pewnością wpasuje się w ten świat.

Kubuś Puchatek jest w Chinach cenzurowany, prawdopodobnie dlatego, że porównuje się do niego Xi Jinpinga.

Porównania Kubusia Puchatka i Xi Jinpinga sięgają 2013 roku, kiedy Xi spotkał się z ówczesnym prezydentem Obamą. Zdjęcie dwóch przywódców idących obok siebie porównano ze zdjęciem Puchatka idącego obok swojego przyjaciela-tygrysa, Tygrysa. Zaczęły się porównania. W 2017 r., kiedy Xi spotkał się z ówczesnym premierem Japonii Shinzo Abe, ich późniejszy niezręczny uścisk dłoni spowodował, że sarkastyczni internauci umieścili go obok rysunku przedstawiającego Puchatka ściskającego dłoń przygnębionemu osłu Kłapouchy. Zdjęcia, o których mowa, można znaleźć tutaj Artykuł w GuardianieOczywiście, kiedy dowiedzieli się o tym komicy spoza Chin, postanowili bardziej się postarać o porównanie; Ona i Puchatek zostali pokazani obok siebie w napisach początkowych „Last Week Tonight” Johna Olivera.

Internet jest w Chinach ściśle monitorowany, a osoby naśmiewające się z Xi Jinpinga są zwykle cenzurowane przez rząd. Zdjęcia Kubusia Puchatka są usuwane, gdy są umieszczane obok zdjęć Xi, co oznacza, że ​​media związane z Puchatkiem są często zakazane. Film „Christopher Robin” z 2018 r., będący nową wersją „Kubuś Puchatek” nawiązującą do Disneya, również nie został wydany w Chinach, a „South Park” został zakazany w tym kraju, gdy bohaterowie serialu Jeden z nich zabił Puchatka . Niedźwiedź wyglądający jak Xi. Odcinek nosił tytuł „Band in China”.

W 2023 r. „Kubuś Puchatek: Krew i miód” również został wycofany z premiery w Chinach zaledwie dwa dni przed premierą. Chiński rząd nigdy nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia, dlaczego film został zakazany, ale można śmiało założyć, że stało się tak po prostu dlatego, że Kubuś Puchatek nadal był postrzegany jako zagrożenie w wyniku ataków na Xi Jinpinga . BBC kiedyś opublikowało Że „Krew i miód” podlega prawu cenzury, które zakazuje wszystkiego, co „potencjalnie szkodliwe dla bezpieczeństwa narodowego”. Jeśli Puchatek symbolizuje dla Shei rondo, a Puchatek ściga i morduje ludzi w „Krwi i miodzie”, widać, jak cenzura byłaby zdenerwowana.

To wszystko jest bardzo głupie.

Source link