Raport z meczu: Los Angeles Galaxy ponownie zremisowało 2:2 z Realem Salt Lake w Dignity Health Sports Park w sobotni wieczór

LOS ANGELES (sobota, 11 maja 2024) – Los Angeles Galaxy przegrywało do przerwy 2:0 i odrobiło straty, by w sobotni wieczór w Dignity Health Sports Park wyprzedać stadion i zremisować 2:2 z Realem Salt Lake, liczącym 25 220 fanów. Gabriel Pec strzelił swojego trzeciego gola w sezonie, a Miguel Berry strzelił swojego pierwszego gola dla Galaxy w 94. minucie meczu, dzięki czemu Los Angeles zdobył punkt na własnym boisku.

Niepokonani u siebie
W pięciu meczach rozegranych u siebie w sezonie 2024 Los Angeles Galaxy ma niepokonany rekord 2-0-3 (11 GF, 9 GA). Podczas pięciu meczów drużyny LA Galaxy rozgrywanych w Dignity Health Sports Park w sezonie zasadniczym MLS 2024 drużyna Galaxy oglądała średnio 25 221 fanów na mecz. W pięciu meczach rozegranych w Dignity Health Sports Park w sezonie 2024 Riqui Puig zdobył cztery bramki (1 gol i 3 asysty).
*
Zagrania polegające na zdobywaniu bramek
*
RSL – Cristian Arango (Alexandros Katranis, Braian Ojeda), 20. minuta: Dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa w pole karne głową uderzył Cristian Arango.**

RSL – Cristian Arango (Andres Gomez, Matt Crooks), 40. minuta: Andres Gomez podał do Cristiana Arango, którego strzał ze środka pola karnego został zamieniony w dalszy róg.

Los Angeles – Gabriel Pec (Riqui Puig, Joseph Paintsil), 54. minuta**: Maya Yoshida przyjęła piłkę w środku pola i podała do Josepha Paintsila, który szybko znalazł Riqui Puiga. Hiszpański pomocnik przesunął piłkę w lewą stronę pola karnego do Gabriela Peca, którego mocnym strzałem pokonał bramkarza RSL Zaca MacMatha tuż obok słupka.

Los Angeles – Miguel Berry (Riqui Puig), 90+4 minuta: Działając prawym skrzydłem, Riqui Puig podał pętlę w pole karne z odległości sześciu jardów, po czym Miguel Berry prześlizgnął się i minął bramkarza Real Salt Lake, Zaca MacMatha.
*
Notatki po meczu
*

• W 12 meczach rozegranych w sezonie zasadniczym MLS 2024 drużyna LA Galaxy ma bilans 5-2-5 (23 GF, 19 GA; 20 punktów) i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, ustępując jedynie Realowi Salt Lake (6- 2-4, 22 punkty) i Minnesota United FC (6-2-2, 20 punktów).
  • Sobotni mecz sezonu zasadniczego MLS pomiędzy Los Angeles Galaxy i Real Salt Lake był 60. spotkaniem we wszystkich rozgrywkach pomiędzy Galaxy i Real Salt Lake, a Los Angeles prowadziło w serii wszech czasów 24-20-15.
  • W meczu przeciwko RSL Galaxy ma rekord 20-17-13 w rozgrywkach ligowych, 4-1-2 w play-offach MLS Cup i 0-2-0 w Lamar Hunt US Open Cup.
  • W 26 meczach rozegranych w sezonie zasadniczym u siebie z Realem Salt Lake drużyna Galaxy ma bilans 14-7-5.
  • Warto zauważyć, że Los Angeles jest niepokonane w ostatnich ośmiu meczach u siebie (4-0-4; 14 GF, 8 GA) przeciwko RSL od 30 września 2017 r.
  • W pięciu meczach rozegranych u siebie w sezonie 2024 Los Angeles Galaxy ma niepokonany rekord 2-0-3 (11 GF, 9 GA).
  • To już drugi raz w tym sezonie, gdy drużyna Galaxy strzeliła gola w doliczonym czasie gry w drugiej połowie, co dało jej szóste miejsce w lidze MLS w tym sezonie.
  • Miguel Berry strzelił swojego pierwszego gola w barwach LA Galaxy w remisie z RSL.
  • Gabriel Pec strzelił trzeciego gola w sezonie 2024 w wyniku meczu przeciwko Realowi Salt Lake.
  • Riqui Puig zaliczył dwie asysty, wygrał 11 z 11 pojedynków, wykonał siedem z siedmiu dryblingów, zaliczył 73 celne podania (83%) i stworzył trzy szanse w remisie.
  • Joseph Paintsil stworzył sześć okazji w meczu, zanotował asystę i wygrał dwa odbiory przeciwko RSL.
  • Julián Aude wygrał 13 z 17 pojedynków, trzy z trzech pojedynków Ariel, cztery posiadania i trzy odbiory, zanotował trzy odbiory i dwa dryblingi w ciągu 90 minut meczu przeciwko Realowi Salt Lake.
  • Wracając do początkowej jedenastki, Mark Delgado zakończył mecz z 60 z 68 podań (88,2%), stworzył trzy szanse i wygrał osiem z 15 pojedynków oraz miał najwięcej w drużynie 10 posiadań w meczu z RSL.

Następna gra
Następnie drużyna LA Galaxy zmierzy się z Minnesota United FC na Allianz Field w środę, 15 maja (17:30 czasu polskiego, karnet sezonowy MLS w Apple TV).
*
Sezon zasadniczy MLS 2024
LA Galaxy (5-2-5, 20 pkt) kontra Real Salt Lake (6-2-4, 22 pkt)
*
Sobota, 11 maja 2024 r. – Dignity Health Sports Park (Los Angeles)

Składy:
Los Angeles: GK John McCarthy; D Miki Yamane, D Jalen Neal, D Maya Yoshida ©, D Julián Aude; M. Mark Delgado, M. Gastón Brugman (Edwin Cerrillo, 80), M. Riqui Puig, F. Gabriel Pec, F. Joseph Paintsil (Diego Fagundez, 81), F. Dejan Joveljić (Miguel Berry, 68)

Rezerwowi nie wykorzystani: GK Novak Mićović; D Martin Cáceres, D Mauricio Cuevas, D John Nelson, M Jonathan Pérez

SUMA STRZAŁÓW: 23 (Riqui Puig, 7); STRZAŁÓW NA BRAMKĘ: 6 (Gastón Brugman, 2); FAUL: 6 (Mark Delgado, 2); SPALONE: 2; RZUTKI ROŻNE: 12; OSZCZĘDZA: 2

RSL: GK Zach MacMath; D. Justen Glad, D. Bode Hidalgo (Andrew Brody, 17), D. Philip Quinton, D. Alexandros Katranis (Tommy Silva, 82); M. Braian Ojeda, M. Diego Luna (Fidel Barajas, 84), M. Andrew Gomez, M. Memeka Eneli, M. Matt Crooks (Anderson lipiec, 72); F Christian Arango © (Pałac Nelsona, 84)

Zamienniki nieużywane: GK Gavin Beavers; M. Maikel Chang; F Bertina Jacquessona

SUMA STRZAŁÓW: 12 (Andres Gomez, Cristian Arango, 4); STRZAŁKI NA BRAMKĘ: 4 (Andres Gomez, Cristian Arango, 2); FAULY: 14 (Matt Crooks, 3); SPALONE: 0; RZUTKI ROŻNE: 3; OSZCZĘDZA: 5

Sędzia: Rubiel Vazquez
Asystenci sędziów: Ryan Graves, Eduardo Jeff
Czwarty urzędnik: Greg Dopka
VAR: Jorge Gonzalez
Pogoda: Częściowe zachmurzenie, 65 stopni
Frekwencja: 25 220