Kiedy nie rozśmiesza nas w serialach takich jak „Harley Quinn” i „Wspaniała pani Maisel” (nie wspominając o zawsze powtórkach „Seinfelda” i tym jednym odcinku „Zabójczych umysłów”, w którym ma niesamowitą perukę, Jason Alexander). pracuje za kamerą jako reżyser, scenarzysta i producent. Do tego momentu w swojej znaczącej karierze aktor i performer wyreżyserował wiele znaczących projektów, w tym odcinki popularnych seriali komediowych, takich jak „Wszyscy nienawidzą Chrisa” i „Młody Sheldon” oraz, tak, „Zabójcze umysły”.

Pomimo silnej kultury ciekawostek wokół doskonałej komedii Larry’ego Davida i Jerry’ego Seinfelda „Seinfeld”, niewiele osób tak naprawdę wie o reżyserskim wkładzie Aleksandra w serial. Naprawdę dał się poznać jako filmowiec w odcinku trzeciego sezonu „Dobry Samarytanin”, który w 1992 roku stał się pierwszym osiągnięciem reżyserskim Aleksandra. W dalszej części serialu wyreżyserował także dwa odcinki klipów, chociaż było to trochę niezręczne. -Pokazy z gratulacjami – obecnie relikt minionej ery telewizji – są często tak całkowicie pomijane przez widzów, że nie jest jasne, czy faktycznie liczą się jako odcinki (nawet jeśli jednym z nich był finał typu „Seinfeld”. Ho). Jednak na szczęście „prawdziwy” odcinek w reżyserii Aleksandra jest dobry.

Aleksander rozpoczął karierę reżyserską od filmu Dobry Samarytanin

„Dobry Samarytanin” nie jest wielkim klasykiem „Seinfelda”, ale jest to ciekawy film, który warto obejrzeć ponownie, mając świadomość, że Aleksander prawdopodobnie sam reżyserował wszystkie swoje sceny. Jerry (Seinfeld) próbuje w nim nawiązać relacje z dwiema nietypowymi kobietami – jedną ze sprawczynią wypadku drogowego, a drugą ofiarą. Tymczasem George (Alexander) prawie psuje wesele, kiedy mówi „Niech cię Bóg błogosławi” kobiecie, która kichnęła podczas kolacji z Ellen (Julia Louis-Dreyfus) i parą. George rozpoczyna romans z kobietą, ale ucieka z miasta ze strachu przed mężem. Tymczasem Kramer (Michael Richards), który odbywa swoją dziwaczną podróż, zaczyna mieć ataki padaczki za każdym razem, gdy widzi Mary Hartman w telewizji.

Odcinek prawdopodobnie kończy się dziwną diagnozą Kramera, jego błędem podczas kichania i „Nie mam słów. Brakuje mi słów! Nie mam mowy!” Najbardziej pamiętany z takich linii jak. Jednak na dłuższą metę jest to odcinek, który podnosi poziom zabawnej i czasami jednostronnej eksploracji moralnego bankructwa. W tym momencie wciąż jesteśmy trochę zaintrygowani, czy George popełnia cudzołóstwo, czy też początkowe poczucie moralnego obowiązku Jerry’ego, aby zgłosić niebezpiecznego kierowcę, pryska, gdy okazuje się, że jest piękną kobietą. Kilka sezonów później George powrócił do swojej ostatniej, niesamowicie uroczej formy w „Seinfeld”, ignorując tragiczną śmierć swojej narzeczonej Susan z powodu taniego kleju do kopert. Program zakończył się finałem serialu, który bezpośrednio nawiązywał do praw „Dobrego Samarytanina”, których nazwa jest taka sama jak tytuł odcinka.

Aleksandrowi i autorowi odcinków Pete’owi Mehlmanowi – a także niezapomnianym gwiazdom gościnnym, takim jak Melinda McGraw i Helen Slater – należą się podziękowania za zejście po drabinie w stronę zabawnie niewybaczalnego otchłani złego zachowania w „Seinfeld”. Nie ma wątpliwości, że Alexander również ma tę kwestię w swoim życiorysie dzięki części pracy reżyserskiej, którą wykonywał przez lata. Realizując swój pierwszy projekt reżyserski po „Seinfeldze”, szybko zaczął pracować w filmach fabularnych, reżyserując i grając w zapomnianej już komedii „Na dobre i na złe”. Tego filmu nie można obecnie oglądać bez wypożyczania lub kupowania, ale „Dobrego Samarytanina” i pozostałą część „Seinfelda” można już obejrzeć w serwisie Netflix.

Source link